​Верховна представниця ЄС Кая Каллас закликала використати заморожені російські активи для допомоги Україні


Російські державні активи, заморожені в ЄС, «є інструментом тиску на росію» і мають бути використані на допомогу Україні, вважає колишня прем'єр-міністр Естонії, Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас.

У своєму першому інтерв'ю після призначення на посаду Каллас заявила, що ці активи мають допомогти заплатити за «шкоду, якої росії завдала Україні», повідомляє The Guardian, пише Голос Америки.

«Якщо [США] зменшать допомогу, ми мусимо продовжити підтримку України, бо мене турбує, що трапиться, якщо росія переможе. Гадаю, у нас буде більше воєн, і війни будуть більшими», - додала вона.

Майже дві третини із 300 мільярдів доларів, заморожених на Заході російських активів, перебуває в ЄС.

«Група семи» домовилась надати Україні 50 млрд доларів кредиту, який буде погашатись коштом доходів на заморожені російські активи. Однак, рішення союзників не передбачає конфіскації самих активів. Цього тижня США перерахували $20 млрд для підтримки України в рамках кредиту «Групи семи».

В коментарі Голосу Америки британський економіст Тімоті Еш висловив розчарування тим, що домовленість щодо кредиту обсягом $50 млрд відвернула увагу від можливостей конфіскувати самі активи.

«Зненацька вся увага до того, щоб забрати активи, просто звалилась зі скелі, – каже Еш. – На жаль, як я і очікував, європейські країни, такі як Німеччина, Італія та Бельгія, які не хотіли рухатись в цьому напрямку, зараз не підтримують ідею отримати доступ до самого тіла активів».

Каллас сказала, що «попри чутливість питання, ми туди дійдемо одного дня».

Ця заява Каллас збільшує тиск на європейські уряди, щоб переглянути їхнє рішення не конфісковувати активи, додає The Guardian.

Кая Каллас. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.