​242 мільйони доларів надасть Норвегія Україні для зміцнення військово-морського флоту

Норвегія надасть Україні близько 242 мільйонів доларів (2,7 мільярда норвезьких крон) на зміцнення українського флоту, щоб допомогти стримувати росію у Чорному морі. Про це 16 грудня заявив уряд країни.

«Україні потрібна додаткова підтримка для стримування російських військово-морських сил у Чорному морі в майбутньому. Необхідно захистити українське населення та українську інфраструктуру від нападів чорноморського флоту росії», – зазначив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, повідомляє Голос Америки.

«Також важливо захистити морський експорт зерна та інших продуктів, які генерують критичний прибуток для України», – додав посадовець.

Норвегія та Велика Британія очолюють Коаліцію морських спроможностей для України, започатковану в грудні 2023 року з метою наблизити ВМС України до стандартів її західних союзників.

Про новий пакет підтримки було оголошено під час візиту прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера до Норвегії.

Уряд зазначив, що у теперішній пакет допомоги увійдуть пожертви від Збройних сил країни, а також військове обладнання, замовлене у військово-промислових компаній спеціально для передачі Україні.

Частина фінансування також буде спрямована на підтримку інновацій та автономії в рамках Коаліції морських можливостей.

«Міни становлять значну загрозу морській безпеці та безпечному судноплавству в Чорному морі, а операції з розмінування дуже складні», — пояснив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

«Системи, які ми надаємо, підвищать здатність українських сил виявляти та знешкоджувати міни вздовж узбережжя», — додав Грам.

За даними норвезького уряду, у 2024 році країна надала Україні загалом 22 мільярди крон (близько 1,96 мільярда доларів) допомоги, з яких 13,5 мільярда крон (понад 1,2 мільярда доларів) було надано у вигляді військової підтримки. Уряд запропонував збільшити загальну допомогу Україні цього року до 27 мільярдів крон (понад 2,4 мільярда доларів). Це рішення вимагає затвердження парламентом.

Норвегія також входить до Коаліції військово-повітряних сил, й зокрема надає підтримку у тренуванні українських пілотів на винищувачах F-16.

Днями уряд Норвегії заявив, що з наступного року тренування українських льотчиків, які підтримує країна, від 2025 року відбуватимуться у Португалії.

«Уряд зарезервував кошти на підтримку підготовки українських пілотів і наземного складу й у 2025 році. На початку року в Данії буде припинено навчання F-16. Тому з нового року Збройні сили натомість надаватимуть інструкторів для підготовки українських пілотів F-16 у Португалії», – наведено слова міністра оборони Грама у повідомленні на сайті уряду.

Йонас Гар Стьоре разом з Кіром Стармером відвідує військово-морський ангар e Бергені, Норвегія. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 16 грудня обговорив актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.