​Президент Анджей Дуда заявив під час інтерв’ю швейцарській газеті, що Трамп не залишить Україну напризволяще

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю Neue Zuercher Zeitung заявив, що не боїться, що президент США Дональд Трамп залишить Україну «на поталу долі». Він підкреслив, що країни НАТО повинні збільшити свою частку до 3% ВВП як витрати на оборону, щоб зупинити росію, повідомляє Польське радіо.

«Я спокійно чекаю, коли Трамп знову вступить на посаду. Я вважаю, що у світі є лише два президенти, яких владімір путін справді боїться: президент Китаю Сі Цзіньпін і Дональд Трамп», — сказав президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю провідній швейцарській газеті Neue Zuercher Zeitung (NZZ).

«Спосіб мислення Дональда Трампа незвичний для політика, але його оцінки дуже чіткі. Він мислить дуже логічно і практично. Але коли він говорить про свої плани на майбутнє, він дуже загадковий. Якими методами буде користуватися, він не говорить. Він діє так, щоби ніхто не розкрив його карти», — пояснив Дуда, посилаючись на численні зустрічі та особистий досвід спілкування з Трампом.

За словами Анджея Дуди, Дональд Трамп не залишить Україну напризволяще. Обґрунтовуючи свою думку, він сказав: «Президент Трамп рахує та підраховує. Він добре знає, скільки Сполучені Штати інвестували політично в Україну під час його попереднього президентства, а також за останні чотири роки. Я не думаю, що він просто так відмовиться від цих інвестицій. Коли мої колеги (з інших країн) висловлюють занепокоєння щодо дій Трампа в Україні, я посміхаюся і кажу: спробуйте відібрати у Трампа те, що він вважає своїм».

Президент вважає, що, говорячи про можливість виходу Америки з НАТО, Трамп сигналізує, що не хоче витрачатися на захист країн, які не хочуть платити за свою безпеку та оборону. Дуда також вказав на парадокс — «країни, які не виділяють 2% на свій захист, висловлюються за європейську автономію. Я хотів би знати, як би Європа таким чином захищалася», — зазначив він.

На запитання, чи він має на увазі Німеччину та Францію, він відповів: «Якби всі країни ЄС витрачали 4% ВВП (стеля, яку Польща перевищила цього року), можливо, ми могли б захиститися від росії без підтримки США. Витрачаючи 2% ВВП, ми не маємо шансів».

За словами Анджея Дуди, нинішня ситуація нагадує холодну війну. «Росія знову веде агресивну, імперіалістичну політику та погрожує, як тоді, ядерною зброєю». Тоді всі країни НАТО витрачали не менше 3 % свого ВВП на військові потреби. «Росія не лише грає м'язами, але й загрожує Європі своєю агресивною політикою. Тому вона має усвідомлювати, що у НАТО залізна рука, і це може погано закінчитися (для росії)», — продовжив він.

Президент зазначив, що майже через три роки після нападу росії на Україну понад 50% поляків усе ще хочуть підтримувати українських біженців. Він звернув увагу на те, що багато українців намагаються інтегруватися та жити самостійно. Він вказав на гуманітарну та військову допомогу Польщі для України, яка становить майже 5% ВВП. Наприкінці інтерв'ю президент припустив, що Швейцарія могла би передати в Україну всі російські гроші, накопичені на рахунках у швейцарських банках.

Анджей Дуда. Фото Gatty Images



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.