​Якщо ви почуєте, що українки в Польщі народжують частіше, ніж польки, не вірте цьому - це фейк

У соцмережах з’явилася дезінформація про те, що українки народжують у Польщі частіше за полячок, а хлопчиків найчастіше називають Тарас. Це неправда, лише кожен сотий новонароджений, народжений у польській лікарні цього року, був українцем, повідомляє Польське радіо.

У багатьох соцмережах з’явилася фальсифікована статистика Мінцифри. За їх даними, у листопаді хлопчикам у Польщі найчастіше дають імена: Тарас, Богдан і Степан.

Це, на думку авторів цих звітів, доводить, що в Польщі повинно було народитися більше українців, ніж поляків. Підтвердженням є скриншот із сайту МЦ, на якому розміщено рейтинг найпопулярніших імен із Тарасом і Богданом на першому місці.

Хоча скриншот виглядає достовірним і використовує справжній логотип Мінцифри, насправді він був фейком, а нібито списку найпопулярніших чоловічих імен у листопаді взагалі не існує.

«Останній рейтинг найпоширеніших імен, опублікований Мінцифрою, датований 6 серпня 2024 року. Запис, який поширюється в Інтернеті, є неправдивою інформацією. Скриншот був підроблений. Навіть назва цього нібито матеріалу не звучить стилістично польською (слова «рейтинг за листопад» – PAP), — наголосила Моніка Дембковська з офісу комунікацій Мінцифри.

Згідно з реальним списком за серпень, у першій половині 2024 року хлопчикам найчастіше давали імена: Нікодем, Ян та Александр, а дівчаткам: Майя, Зофія та Зузанна.

Фейкове повідомлення Мінцифри мало надати довіри тезі про те, що в Польщі народжується більше українців, ніж поляків. Однак це твердження абсолютно хибне, оскільки українок в Польщі народжує небагато і їх кількість щороку зменшується.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.