​Україна отримала винищувачі четвертого покоління F-16 від Нідерландів – це четверта поставка винищувачів від країн Європи

«Повітряні Сили Збройних сил України отримали довгоочікуване підсилення – перші французькі винищувачі Mirage 2000 та F-16 від Королівства Нідерландів», - повідомив у Facebook 6 лютого міністр оборони України Рустем Умєров.


Він додав: «Ці сучасні бойові машини вже в Україні і незабаром візьмуться до виконання бойових завдань, посилюючи нашу оборону та здатність ефективно протистояти російській агресії», повідомляє Голос Америки.

За його словами, «підтримка Нідерландів – це ще один вагомий крок, що наближає нас до перемоги та забезпечує надійний захист українських міст і громадян».

Перші F-16, вироблені у США, які стали на озброєння Повітряних сил ЗСУ, надійшли від Данії наприкінці липня. Друга партія цих винищувачів з Данії була доставлена Україні у грудні.

У січні також норвезьке Міноборони повідомило, що перша партія F-16 з Норвегії вже була доставлена Україні, однак коли це сталось - не повідомляється.

До «авіаційної коаліції» з надання ЗСУ винищувачів F-16 із власних запасів входить також Бельгія, яка пообіцяла постачання Україні 30 літаків F-16 до 2028 року.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Франція доставила в Україну першу партію винищувачів Mirage 2000-5.

Відповідно до бюджетного звіту нижньої палати парламенту країни, Париж мав намір надати Києву 6 таких винищувачів, однак Міністерство оборони Франції офіційно не підтверджувало цифру з міркувань безпеки.

Французьким військово-космічним силам наразі належать 26 літаків Mirage 2000-5. Планований термін їх експлуатації у ВКС Франції триватиме до 2029 року.

Згідно із торішньою обіцянкою президента Еммануеля Макрона, Франція зобов’язалася також навчати українських пілотів та механіків з обслуговування «Міражів».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 8 лютого обговорив актуальні теми війни:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.