​Дональд Туск наголосив, що у питаннях України він керуватиметься виключно безпекою Польщі

«Ані опитування, ані пропозиції розгарячкованих оглядачів не вплинуть на мої рішення щодо України», — написав у вівторок, 18 лютого, на платформі X прем’єр-міністр Дональд Туск. Він підкреслив, що в питаннях України керуватиметься виключно безпекою Польщі, повідомляє Польське радіо.


Прем'єр-міністр Туск у понеділок взяв участь у неформальній зустрічі європейських лідерів, скликаній президентом Франції Емманюелем Макроном щодо політики США у справі мирних переговорів на тему завершення війни в Україні.

Перед вильотом на паризький саміт Туск знову заявив, що не планує відправляти польські війська на українську територію в рамках миротворчої місії. Проте він запевнив у матеріально-технічній та політичній підтримці тих країн, які вирішать це зробити.

Своєю чергою, ексміністр закордонних справ Польщі професор Яцек Чапутович в етері Польського радіо 24 оцінив польську політику щодо ситуації в Україні як надто невпевнену. Він вважає, що до стабілізаційної місії мають приєднатися польські війська. Європейські солдати в Україні також гарантуватимуть безпеку Польщі, переконаний він:

«Якщо європейські війська будуть в Україні, до яких приєднуються скандинавці і, можливо, балтійці, то це буде теж збільшувати нашу безпеку. А ми деградували до ролі, про що говорить прем’єр Дональд Туск, надання послуг. Ми будемо постачати туди транспорт, бензин, запасні частини, будемо захищати Європу від мігрантів з Білорусі. Ми повернулися на самий низ в ієрархії держав».

Влада деяких європейських країн заявляє, що поки рано говорити про введення військ в Україну. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер раніше висловив готовність направити в країну війська.

Окрім Польщі, влада Словаччини також повідомила, що не спрямовуватиме свої сили в Україну.

Франція, Німеччина, Данія та Іспанія заявили, що обговорення відправки військ є передчасним. Політики наголошують, що до укладення мирної угоди в Україні не може бути й мови про введення військ.

Водночас речник Міноборони Німеччини заявив, що Берлін без вагань надішле сухопутні війська в Україну, коли будуть визначені рамки такої операції. Швеція також не виключає відправки своїх військ після мирних переговорів з росією.

Дональд Туск. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 лютого обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.