На спеціальному саміті ЄС 6 березня розглядатимуться питання спільної оборони Європи і України
- Подробиці
- Опубліковано 05.03.2025 18:11
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1699
Позачергова нарада глав держав та урядів ЄС 6 березня у Брюсселі названа спеціальною і присвячена питанням європейської оборони і України. Вже тривалий час європейські провідники твердо заявляють, що повністю згодні зокрема із гучнішими закликами нової адміністрації США, що Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за безпеку свого континенту. Після нещодавніх термінових неформальних європейських зустрічей у Парижі та Лондоні від ЄС очікують конкретних кроків.
У запрошенні на саміт 6 березня президент Європейської ради Антоніо Кошта написав, що прийшов час негайних рішень, «щоб Європа стала більш суверенною, більш спроможною і краще оснащеною», повідомляє Голос Америки.
Антоніо Кошта повідомив про плановану участь у саміті українського президента Володимира Зеленського і вказав, що зараз є «новий імпульс» до миру, а це означає потребу обговорення того, «як надалі підтримувати Україну і на яких принципах просуватися вперед».
«Тому ми повинні бути готові до можливого європейського внеску в гарантії безпеки, необхідного для забезпечення тривалого миру в Україні», - зауважив Антоніо Кошта.
Не чекаючи досягнення згоди в Європейському Союзі, провідні держави ЄС - Франція, Німеччина та інші ведуть мову про «коаліцію охочих» за участю країн поза Євросоюзом: Британії, Норвегії, Канади, Туреччини.
Заклики до згуртованості
Прихильники сильнішої Європи вважають, що Європейський Союз мав би взяти більшу роль у питаннях безпеки та оборони, та підкреслюють, що глибша інтеграція дозволила б залучити більші ресурси і витрачати їх ефективніше.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала ЄС повніше скористатися промисловими потужностями, спрямувавши додаткові інвестиції.
Якщо це робити згуртовано, підкреслює вона, це забезпечить «сумісність, передбачуваність, зменшить вартість і створить масштаби, потрібні для зміцнення нашої європейської оборонної промислової бази».
Напередодні фон дер Ляєн оголосила «План переозброєння» Європи на 800 мільярдів євро, що передбачає використання не лише національних бюджетів, а також приватного капіталу і спільних європейських коштів, включно з новими європейськими позиками на 150 мільярдів, які були б гарантовані бюджетом ЄС.
Ще задовго до саміту було зрозуміло, що у Євросоюзі є уряди, які треба буде переконувати у необхідності поєднати нарощування оборонного потенціалу ЄС і підтримку України.
Відкрито проти допомоги Україні в обороні від російської агресії виступає угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, до нього може долучитися керівник уряду Словаччини Роберт Фіцо, який також закликає до відновлення співпраці з росією.
Віктор Орбан сказав журналістам, що, на його думку, на саміті 6 березня у Брюсселі легше буде домовитися про співпрацю в галузі спільної безпеки ЄС, ніж щодо України.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

У Польщі затримали українця, підозрюваного...
25 февр. 2018 г.

12 червня у Польщі винесуть...
6 июн. 2019 г.

ІНП Польщі вже у листопаді...
8 нояб. 2019 г.
Набираючі популярність...

Як українці годують чиновницьку касту:...
28 апр. 2025 г.
Черговий мирний розводняк
11 мая 2025 г.

Катар подарил Трампу позолоченный «летающий...
13 мая 2025 г.
Останні новини
14.05.2025 11:17
1240 кацапів подохло минулої доби на українській землі13.05.2025 09:34
Катар подарил Трампу позолоченный «летающий дворец»13.05.2025 09:11
Збито 10 ворожих БпЛА13.05.2025 08:30
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 14 травня обговорили наступні теми:
Коментарі