Верховна Рада придивляється до кандидатур омбудсмена

Фото "Конфлікти і закони"Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув питання щодо надання висновку на кандидатури, висунуті на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
{jcomments on}
Як зазначалося під час засідання Комітету, відповідно до Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" кандидатури для призначення на посаду Уповноваженого висуваються у двадцятиденний строк з наступного дня після закінчення строку, на який було призначено Уповноваженого, Головою Верховної Ради України або не менше однієї четвертої народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

До Верховної Ради України надійшли пропозиції щодо висунення кандидатур на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

від 125 народних депутатів - Захарова Євгенія Юхимовича, 1952 року народження, виконавчого директора Харківської правозахисної групи;

від 124 народних депутатів - Лутковської Валерії Володимирівни, 1972 року народження, Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України.

За дорученням Голови Верховної Ради України В.Литвина ці пропозиції з відповідними документами були передані до Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин для розгляду і підготовки висновків щодо кожної кандидатури.

На розгляд Комітету за дорученням Голови Верховної Ради надійшла також значна кількість звернень від громадських організацій та інших установ (понад 50), та окремих громадян (понад 20 осіб), які у своїх листах звертаються до Голови Верховної Ради з проханням внести на посаду Уповноваженого кандидатуру Н.Карпачової. У Комітеті зазначають, що ця кандидатура в установленому порядку на сьогодні не внесена.

Під час засідання члени Комітету відзначили, що Є.Захаров є відомим і авторитетним правозахисником - з 1997 року обіймає посаду виконавчого директора Харківської правозахисної групи.

Під час обговорення кандидатури В.Лутковської основною темою дискусії стало питання наявності у неї досвіду правозахисної діяльності. Дехто з народних депутатів наголошував на відсутності такого досвіду, інші вказували на те, що, відповідно до документів ООН, держава несе основну відповідальність і обов´язок захищати, сприяти і здійснювати усі права людини і основні свободи, відтак, робота в державних установах, задіяних у сфері прав людини, може розглядатися як правозахисна діяльність. При цьому, вказувалося і на те, що в національному законодавстві відсутнє визначення поняття "правозахисна діяльність".

Комітет проаналізував подані документи: автобіографії; дипломи про вищу освіту; біографічні довідки про кандидатів; декларації про майно, доходи, видатки, зобов´язання фінансового характеру за 2011 рік; інформації щодо правозахисної діяльності та заяви кандидатів про зобов´язання усунути обставини, які перешкоджають вступу на посаду Уповноваженого, у разі призначення.

Комітет дійшов висновку: "кандидатура Є.Захарова відповідає вимогам, передбаченим Законом "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" та відсутні причини, які перешкоджали б зайняттю ним цієї посади". Це рішення підтримали шість народних депутатів ("проти" - один).

За наслідками обговорення кандидатури В.Лутковської членами Комітету було внесено дві пропозиції щодо висновку про відповідність кандидатури вимогам статті 5 Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини":

1) "Кандидатура В.Лутковської відповідає вимогам, передбаченим Законом "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" та відсутні причини, які перешкоджали б зайняттю нею цієї посади". Цю пропозицію підтримали два народних депутати ("проти" - чотири; "утримався" - один).

2) "В.Лутковська не має досвіду правозахисної діяльності, наявність якої є обов´язковою, передбаченою чинним законом умовою для призначення громадянина на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і тому вона не може претендувати на цю посаду". Це рішення підтримали чотири народних депутати ("проти" - 2; "утримався"- один).

Згідно зі статтею 6 Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України", Комітет подав Верховній Раді України свої висновки щодо кожної кандидатури, повідомляє інформаційне управління ВР України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.