Рибак відмовився скликати позачергову сесію

v ribak

 
Спікер парламенту Володимир Рибак відмовився скликати позачергову сесію Верховної Ради для розгляду ситуації навколо Юлії Тимошенко.


Про це повідомив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв за підсумками зустрічі опозиційних депутатів з головою парламенту.

Він зазначив, що під час зустрічі депутати наполягали на тому, щоб Володимир Рибак виконав Конституцію і регламент та підписав розпорядження про проведення позачергової сесії.

"На жаль, позиція голови Верховної Ради є абсолютно протилежною від позиції депутатів, які зібрали 158 підписів, з яких 151 підпис підтверджено відділом кадрів, і це є підставою для скликання сесії", - сказав Соболєв.

"Вперше за всі 22 роки існування Верховної Ради України спікер вирішив звернутися у регламентний комітет для підтвердження підписів, чого ніхто ніколи не робив", - зазначив він.

За словами Сергія Соболєва, оскільки зараз у регламентного комітету немає кворуму для проведення засідання, "все застопорилося".

"Але наша позиція залишається незмінною: сьогодні останній день, коли голова Верховної Ради має підписати розпорядження про проведення позачергової сесії на підставі Конституції і закону. І ми чітко донесли до нього цю позицію", - сказав заступник голови фракції "Батьківщина".

Соболєв розповів, що депутати повідомили Володимиру Рибаку, що відмовляючись скликати сесію, "він створює дуже поганий прецедент, оскільки тепер будь-який народний депутат може зупинити роботу сесії парламенту, вимагаючи перевірки підписів біля столів реєстрації, стверджуючи, що хтось не зареєструвався особисто".

За словами Сергія Соболєва, голова Верховної Ради, аргументуючи неможливість скликання позачергової сесії, посилався на заяву «регіонала» Лук'янова, який поставив під сумнів справжність підписів.

Таким чином, зазначив Соболєв, є очевидним, що Партія регіонів чинить тиск на спікера, забороняючи скликати сесію.

Заступник голови фракції "Батьківщина" наголосив, що опозиція і надалі залишає за собою право вимагати проведення позачергової сесії згідно з Конституцією, «а як саме – ми повідомимо найближчим часом».

Як відомо, сьогодні на зустріч зі спікером парламенту керівництво фракції "Батьківщина" делегувало народних депутатів Сергія Соболєва, Арсена Авакова, Андрія Павловського, Павла Петренка, Тетяну Слюз, Леоніда Ємця та Олега Канівця.

На позачерговій сесії опозиція пропонує розглянути питання про відставку Генпрокурора Віктора Пшонки, а також створити ТСК з розслідування порушень законодавства щодо Юлії Тимошенко і Юрія Луценка; розглянути питання про відповідальність керівників силових відомств, повідомляє byut.com.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.