Проблему неособистого голосування можна вирішити через зміни до Конституції - Микола Оніщук

onischuk assambleya

 
Неособисте голосування, яке стало звичною практикою в українському парламенті, легалізує неконституційний спосіб ухвалення законів, вважає екс-міністр юстиції Микола Оніщук. За його словами, Комісія з питань організації державної влади Конституційної асамблеї має намір рекомендувати як варіант вирішення цієї проблеми відхід від принципу ухвалення всіх законів простою більшістю від чисельного складу парламенту (226 голосів).


На думку члена КА та президента Інституту правової політики, доцільно було б перейти до практики ухвалення звичайних законів більшістю від присутніх в залі народних депутатів при наявності певного кворуму. «Це достатньо поширена практика, коли значення закону виявляється через інтерес депутатів до нього. Адже коли закон матиме гострополітичне значення і зачіпатиме інтереси всього суспільства, у зал приходитимуть чи не всі депутати», - додає Микола Оніщук.

При цьому, за словами правника, має бути певний поділ законів на ординарні і ті, які потребують ухвалення конституційною більшістю, наприклад закони, які врегульовують діяльність органів правосуддя, Кабінету Міністрів, Вищої Ради Юстиції тощо, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.