Кличко: Парламент повинен ухвалити Виборчий кодекс та новий закон про референдум
- Подробиці
- Опубліковано 20.06.2013 07:54
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1794
Верховна Рада України має невідкладно ухвалити новий закон про референдум, оскільки Венеціанська комісія підтвердила недопустимість усунення парламенту від процедури референдуму, бо це несе ризики узурпації влад, заявив Віталій Кличко під час круглого столу в представництві Єврокомісії за участі послів Єврокомісії та США, члена Венеціанської та представників організації ODIHR. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі партії «УДАР».
Лідер «УДАРу» наголосив, що Венеціанська комісія критично оцінила закони України «Про всеукраїнський референдум» та «Про вибори народних депутатів». За словами Кличка, такі висновки є прогнозованими, оскільки закон про референдум є антиконституційним як за процедурою ухвалення, так і за змістом. Політик зазначив, що новий закон про референдуми не повинен передбачати зміни Конституції і законів в обхід парламенту. «Водночас, він міг би передбачати процедури контролю громадян за владою, які діють в різних країнах. Зокрема, суб’єктом референдуму могли б стати політичні партії та всеукраїнські громадські організації», - сказав Кличко. За його словами, партії чи організації могли б реєструватися як прихильники чи противники референдуму і на цій підставі формувати комісії для його проведення. «Адже нинішній закон фактично передбачає, що влада і визначає правомірність питання, яке відноситься на референдум; і формує комісії; і визначає результат», - наголосив лідер «УДАРу».
«УДАР» наполягає на внесенні системних зміни до виборчого законодавства України – і на парламентських, і на президентських, і на місцевих виборах, при проведенні загальноукраїнського чи місцевого референдумів. «Тому необхідно ухвалити Виборчий кодекс, який передбачатиме єдині правила до виборів», - сказав Віталій Кличко.
За його словами, вибори до парламенту повинні відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками. Крім того, має бути забезпечена паритетність представників влади та опозиції при формуванні Центрвиборчкому, а також робота за європейськими стандартами виборчих комісій і комісій з проведення референдуму. «Необхідно мінімізувати можливості для фальсифікацій результатів виборів та використання адмінресурсу під час виборчого процесу», - наголосив він.
Віталій Кличко також торкнувся питання проведення виборів мера Києва, Київради та в 5 «проблемних» округах. «У Києві повинні відбутися не просто вибори мера, а повне перезавантаження влади: вибори і мера, і міської ради», - наголосив лідер «УДАРу».
Він зазначив, що всі ці вибори мають відбутися восени, а не влітку, як це планує влада. Водночас, наголосив Віталій Кличко, парламент не повинен бути співучасником беззаконня та ухвалювати рішення про проведення виборів в округах депутатів Домбровського та Балоги, у яких сьогодні намагаються відібрати мандати.
Також з цієї категорії...
Як раз і назавжди припинити...
14 янв. 2013 г.
Уголовники в парламенте: тенденция, однако
10 дек. 2014 г.
Порошенко хоче позбавити Раду можливості...
25 нояб. 2015 г.
Набираючі популярність...
Нові санкції США можуть суттєво...
15 янв. 2025 г.
Після завершення допиту президента Південної...
15 янв. 2025 г.
Польща хоче організувати саміт щодо...
15 янв. 2025 г.
Останні новини
15.01.2025 12:55
Збито 30 ракет та 47 ворожих БпЛА15.01.2025 09:33
1580 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 15 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі