Депутати підштовхують нацпарки до фактичного знищення

nats park

 
Зміни в Держбюджет на 2014 рік можуть призвести до фактичної ліквідації нацпарків і заповідників як установ. Такого висновку дійшли керівники національних парків і громадські екологічні організації, дослідивши зміни до бюджету. Про це повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Національного екологічного центру України.


Мінфін у своєму листі до відповідних органів виконавчої влади доручив невідкладно скоротити виплату зарплат та виконання робіт за договорами, починаючи з серпня 2014 року. Такий лист в тому числі отримало і Мінприроди. Отримало і переслало до національних парків.

«У більшості випадків фінансування установ природно-заповідного фонду традиційно відбувається за залишковим принципом, – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – За останні роки була ліквідована Державна служба заповідної справи України та всі посадові одиниці Мінприроди, які відповідали за заповідну справу в областях. Неодноразово відбувались спроби позбавити фінансування нацпарки і заповідники в системі Держлісагенства. Тепер же держава відмовилась від всіх них».

«Для більшості національних парків скорочення видатків на 70% означатиме фактичне знищення, – коментує ситуацію Максим Височин, директор національного природного парку «Двурічанський». – За останні 2 роки Мінприроди фінансувало, більшою мірою, лише опалення та зарплатню працівникам нацпарків. При цьому всі інші витрати блокувались казначейством. В результаті протягом 2 років нацпарки мають чималі борги по давно виконаних, але не проплачених договорах про надання товарів та послуг. В ряді випадків проти них розпочаті судові процеси. Працівники парків отримують заробітну плату від 900 грн до 2600 грн (директор). Нововведення значитиме втрату колективу і адмінбудівель нацпарків, які існують на умовах оренди».

Нагадуємо, що відповідно до Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2010-2015 роки, що виконується при фінансуванні ЄС, до кінця 2014 року площа об’єктів природно-заповідного фонду має збільшитись вдвічі. Аналогічна вимога міститься і в Законах України «Про загальнодержавну програму формування національної екомережі» (2000 р.) та «Про стратегію національної екологічної політики» (2011 р.). На думку громадських організацій, незабаром стане актуальним питання, яким чином були витрачені «європейські» кошти, якщо не лише не було створено практично жодних нових заповідних територій, так ще й існуючі втратили 70% фінансування.

ДОВІДКА

Днями керівники національних парків отримали лист від Міністерства фінансів України, в якому говориться про те, що «31 липня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік". Зазначеними змінами до бюджету передбачено скорочення на 70% п’ятимісячного обсягу видатків на забезпечення діяльності ряду центральних органів виконавчої влади (на оплату праці з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та інших поточних видатків), в переважній більшості тих, які здійснюють державний нагляд у відповідних галузях та сферах, та органів, виконання функцій яких можуть здійснювати відповідні міністерства. З метою забезпечення такого скорочення видатків керівникам органів доручається здійснити заходи щодо:

а) оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток із збереженням заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботи неповного робочого часу, зменшення або скасування на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищення посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах

б) перегляду укладених договорів на придбання товарів, робіт, послуг».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.