Пленарне засідання Верховної Ради України 19 лютого 2016 року

vr19 02

 
У п'ятницю, 19 лютого, завершився черговий пленарний тиждень четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман перед тим, як відкрити ранкове засідання, зазначив, що учорашнє прийняття законів є дуже важливим кроком на шляху європейської інтеграції і можливості українцям отримати вільне пересування країнами Європи.


В.Гройсман також зазначив, що Верховна Рада врегулювала питання проведення аукціонів на землю та фінансового забезпечення пільгового перевезення окремих категорій громадян.

Він підкреслив, що «криза, яку ми маємо сьогодні, не вирішена. І тому маємо продовжити політичні консультації з усіма політичними партіями і фракціями, які представлені в парламенті, які входили до коаліції, щоб знайти вихід з ситуації, яка склалася».

«У нас є час для проведення консультацій і час для того, щоб запропонувати суспільству чіткий зрозумілий антикризовий план», - зазначив Гройсман.

Після реєстрації народних депутатів, В.Гройсман відкрив ранкове засідання.

Голова Верховної Ради оголосив про припинення участі депутатської фракції «Самопоміч» в коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» та відповідне відкликання підписів членів цієї фракції під коаліційною угодою. «Шкода, але я думаю, що будемо продовжувати політичні консультації і знайдемо правильний вихід для країни з тієї ситуації, яка склалася», - зазначив він.

В.Гройсман повідомив, що сьогодні, традиційно по п'ятницях, проводиться «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово для виступу Міністру юстиції Павлу Петренку.

Він відповів на запитання, які стосувалися блоку «безвізових законів», які учора були прийняті Верховною Радою, та новацій, які є в реєстрації у сфері бізнесу, і які почали працювати з 1 січня поточного року.

Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун відповіла на запитання стосовно якості та закупівлі підручників, фінансування системи професійно-технічної освіти у 2016 році, проведення ЗНО у цьому році тощо.

На кілька запитань відповів Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він, зокрема, відповів на запитання щодо перегляду обсягів місячного споживання газу населенням, можливості збільшення пільгової норми та виконання обіцянки уряду.

А.Яценюк нагадав, що була запроваджена пільгова норма у 200 куб. м на кожний місць опалювального сезону, потім ця норма була переглянута - до 1200 куб. м на весь сезон, щоб люди самі могли визначатися, коли споживати цей газ.

Прем'єр-міністр повідомив, що зараз проводиться калькуляція по обсягах споживання газу через те, що зараз сприятлива ситуація про споживанню газу. Уряд визначиться, чи потрібно додавати ще, чи вкладемося у соціальну норму 1200 куб. м газу.

А.Яценюк повідомив, що за результатами опалювального сезону буде опрацьована вся інформація по категоріях споживачів і що він проінформує: чи є можливість і доцільність додати. Але, за його словами, основне - всі отримають субсидії.

Прем'єр-міністр також відповів на запитання стосовно суттєвого перевиконання доходів Державного бюджету у січні 2016 року та можливості індексації грошових доходів населення.

Він визнав, що минулого року в економіці було багато проблем, однією з основних була дуже висока інфляція - 43%. Він нагадав про прийняті у вересні рішення щодо індексації на 13%. Але це не дозволили компенсувати ріст цін.

«Яка ціль у нас в поточному році. В пергу чергу, необхідно зберегти цінову стабільність. Для нас якір інфляції, те, за що повинен відповідати Кабінет Міністрів, - 12%. Цей якір інфляції прив'язаний до десятка параметрів. Перше і основне - це курс національної грошової одиниці. Сподіваюсь, що Національний банк буде робити все для того, щоб в країні була валютно-курсова стабільність. Але для цього нам необхідно знаходитися в програмі з нашими партнерами, в тому числі в програмі з МВФ, і приймати ті рішення, під якими підписався Президент України, Прем'єр-міністр.

Тому ми збільшуємо в поточному році соціальні стандарти так само на 12% для того, щоб скомпенсувати ріст цін і тарифів. Зараз додаткового ресурсу у нас немає. У зв'язку з суттєвим падінням цін на нафту, у зв'язку з суттєвим обвалом світових цін на основні експортні позиції України нам буде дуже складно виконати Державний бюджет.

Як і в минулому році, заявляю: якщо виконання Державного бюджету буде кращим, ніж ми очікували, це означає, що ці кошти ми направимо на соціальні виплати.

Але, реальне джерело, з якого ми можемо збільшити соціальні стандарти та профінансувати армію, розпочати фінансування програм щодо зайнятості населення і по створенню робочих місць - це 1,5 млрд. дол., які арештовані і знаходяться в «Ощадбанку», але щодо яких протягом двох років немає судового рішення про конфіскацію. Я прошу органи прокуратури і всю українську правоохоронну систему - накінець-то довести цю справу до кінця, конфіскувати ці активи. Ми відразу їх зарахуємо в Державний бюджет країни. І прошу в парламенту підтримки щодо прийняття окремого закону, щоб спростити органам прокуратури виконання їх функцій щодо конфіскації цих коштів», - зазначив він.

Наступне запитання стосовно прийняття закону про автономізацію лікувальних закладів і того, коли будуть запроваджені протоколи і стандарти лікування, коли буде впроваджений механізм оцінки медичних послуг, було адресоване Міністру охорони здоров'я О.Квіташвілі.

Міністр відповів, що в країні є протоколи лікування і система охорони здоров'я працює за ними. Зараз потрібні сучасні протоколи. Вже затверджено близько 60 нових сучасних протоколів лікування.

О.Квіташвілі висловив готовність презентувати весь план дій, який розроблений Мінохорони здоров'я. «Ми не зупинялися, Ми чекаємо прийняття законів. У нас всі напрацювання готові», - повідомив урядовець.

Прем'єр-міністр А.Яценюк відповів на наступне запитання стосовно того, коли Кабінет Міністрів затвердить концепцію проведення реформи системи охорони здоров'я.

Прем'єр-міністр відповів, що концепція реформування системи охорони здоров'я була презентована Міністром охорони здоров'я на Національній раді реформ. Щодо законодавства, яке необхідно прийняти, він зазначив, що потрібно знайти порозуміння між урядом і профільним комітетом, щоб прийняти це законодавство.

А.Яценюк зазначив, що сьогодні основне - це проведення реальної реформи. Він нагадав, що в Конституції написано, що медицина в країні безкоштовна. За його словами, це залишилося тільки на папері. Тому реформа системи охорони здоров'я має бути наступною: держава забезпечує мінімальний гарантований рівень за державні кошти. Все інше перекладається на державну страхову медицину. Для цього необхідно відмовитися від койко-місць, протокол, вартість лікування для того, щоб обраховувати цю послугу. Треба, щоб система охорони здоров'я орієнтувалася на пацієнта і на його захворювання.

Він звернувся до народних депутатів з проханням почати приймати закони, які дозволять провести реформу системи охорони здоров'я.

Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, відповідаючи на запитання щодо дозволу проводити богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська», повідомив, що Міністерство культури дозволило Українській православній церкві Київського патріархату проводити богослужіння не на території собору Святої Софії, а на території Трапезної церкви.

Члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання народних депутатів, які стосувалися невиплат стипендій і зарплат у системі профтехосвіти, виявлених фактів порушень у постачанні військовим неякісних бронежилетів, які не здатні захистити життя військовослужбовців у зоні АТО.

Голова Верховної Ради повідомив, що з приводу оприлюднених фактів постачання неякісних бронежилетів у Збройні Сили він звернеться до Військового прокурора з тим, щоб було негайно розпочате відповідне розслідування.

Під час «години запитань до Уряду» головуючий нагадав про помилку, яка була допущена у прийнятому Законі «Про Державний бюджет на 2016 рік» щодо фінансування системи профтехосвіти.

В.Гройсман зазначив, що прийнятим пізніше Законом «Про внесення зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з державного бюджету)» №3830 була надана можливість відновити фінансування закладам профтехосвіти.

За наявною інформацією Міністерство фінансів підготувало пропозицію щодо накладення вето на цей закон.

Головуючий зазначив, що це питання потребує врегулювання, а тому, просто так направляти пропозицію про накладення вето, коли закон був ухвалений внаслідок консультацій, проведеної величезної роботи комітетом, є неправильним.

В.Гройсман звернувся до урядовців з проханням переглянути цю позицію і зрозуміти, яким чином її врегулювати.

Міністр фінансів у відповідь повідомила, що Мінфін дійсно наполягає застосувати право вето на цей закон з конкретних причин. Мінфін не підтримав закон, тому що ці кошти, які пропонується забрати з освітньої субвенції, це призведе до зменшення видатків на фінансування шкіл протягом цього року. «Ми вирішуємо одну проблему і створюємо іншу проблему», - сказала Н.Яресько.

Міністр замість цього закону запропонувала вирішити це питання в межах можливостей, а не створювати нові проблеми. Вона повідомила, що Уряд знайшов 500 млн. гривень і це вже було прийнято на засіданні Комітету з питань бюджету, які будуть направлені на фінансування профтехосвіти, водночас, не забираючи кошти в інших галузей.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями у різному.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій після закінчення виступів заявив, що коаліція сьогодні юридично існує і продовжує діяти. За його словами, під коаліційною угодою стоїть більше як 226 підписів.

А.Парубій сказав, що голосування народних депутатів вчора продемонструвало, що у Верховної Ради достатня кількість голосів, щоб ухвалювати рішення.

Він також підкреслив, що сьогодні немає підстав для оголошення про розпад коаліції.

А.Парубій закрив пленарне засідання.

22 - 26 лютого парламентарії працюватимуть в комітетах, комісіях і фракціях;

29 лютого - 4 березня - з виборцями;

9 - 12 березня - в комітетах, комісіях і фракціях.

Наступне пленарне засідання четвертої сесії відбудеться у вівторок, 15 березня 2016 року, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.