Пленарні засідання Верховної Ради України 6 лютого 2018 року
- Подробиці
- Опубліковано 06.02.2018 19:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1825
Після урочистого відкриття восьмої сесії головуючий надав слово керівникам і представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.
Народні депутати після закінчення виступів приступили до розгляду проекту Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня 2018 року про прийняття в цілому проекту Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» №7163-П.
За результатами голосування за постанову проголосувало 37 народних депутатів, 158 - проти. Проект Постанови було відхилено.
Головуючий запропонував народним депутатам розглянути порядок денний на цей пленарний тиждень, оскільки, за його словами, ще не всі комітети подали свої пропозиції до порядку денного восьмої сесії.
А.Парубій також запропонував першим питанням після ухвалення рішення про порядок денний на перший пленарний тиждень розглянути Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів №7553.
Народні депутати приступили до розгляду проекту Постанови. В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і груп.
Прийнято Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам’яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів».
Верховна Рада України схвалила текст Заяви Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам’яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів.
Заяву прийнято з техніко-юридичними правками.
Проект Постанови зареєстровано за №7553.
Прийнято Закон «Про внесення змін до пункту 6-2 Розділ V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо деяких питань спорудження меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні».
Законом внесено зміни до пункту 62 Розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», виклавши абзаци перший і третій в такій редакції:
«Встановити, що дія частини третьої статті 24 цього Закону не поширюється на надання земельних ділянок у місті Києві в користування Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності для будівництва, експлуатації та обслуговування меморіально-музейного комплексу та його складових частин»;
«Забороняється подальша зміна цільового призначення або власника (користувача) земельних ділянок, зазначених в абзаці першому цього пункту, та передача земельних ділянок (їх частин) чи приміщень меморіально-музейного комплексу в оренду та/або суборенду)».
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Проект Закону зареєстровано за №6659.
Парламентарії розглянули питання економічної політики.
Проект Закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю №4666 у повторне другому читанні доповів голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.
Головуючий оголосив про вихід народних депутатів Віктора Кривенка і Павла Кишкаря зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».
Народні депутати почали розгляд правок до законопроекту.
Парламентарії під час ранкового засідання розглянули 440 правок з 503.
Розгляд правок буде продовжено на вечірньому засіданні.
Головуючий закрив ранкове засідання.
Розпочалось вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши пленарне засідання, нагадав, що після розгляду законопроекту про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю він поставить на розгляд проект Постанови про усунення неузгодженостей в тексті прийнятого закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями».
Народні депутати розглянули правки до законопроекту про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю №4666.
За результатами голосування законопроект 285 голосами прийнято у другому читанні та в цілому.
Прийнято Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Цей Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників.
Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у сферах страхової та інвестиційної діяльності, в галузі виробництва сільськогосподарської продукції, а також в інших сферах діяльності, порядок їх створення, діяльності та припинення регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.
Управління товариствами з обмеженою відповідальністю та товариствами з додатковою відповідальністю, у статутних капіталах яких є частка держави або органів місцевого самоврядування, регулюється цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.
Згідно із Законом, «учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників».
Закон встановлює права і обов'язки учасників товариства, корпоративний договір, безвідкличну довіреність з корпоративних прав, умови створення товариства, визначає статут товариства, переважне право учасника товариства, особливості звернення стягнення на частку учасника товариства тощо.
Закон прийнято з техніко-юридичними правками.
Проект Закону зареєстровано за №4666.
Народні депутати 228 голосами усунули неузгодженості в тексті прийнятого закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями» №7163. В Закон будуть внесені технічні поправки та уточнення стосовно продовження роботи військово-цивільних адміністрацій.
Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків».
Законодавчим актом передбачається надати Національному банку України повноваження щодо створення та ведення Кредитного реєстру, які включають:
отримання від банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для цілей ведення Кредитного реєстру та здійснення Національним банком покладених на нього законом функцій інформації щодо позичальників;
надання банкам та бюро кредитних історій, визначеної інформації з Кредитного реєстру.
Законом встановлено розмір заборгованості позичальника перед банком за умови перевищення якого банки отримують доступ до інформації з Кредитного реєстру про здійснені кредитні операції з таким клієнтом.
Законом на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб покладається обов’язок щодо надання інформації до Кредитного реєстру про кредитні операції банків, які виводяться ним з ринку.
Водночас на банки покладаються обов’язки:
щодо надання інформації до Кредитного реєстру;
повідомлення клієнта про те, що інформація про нього надаватиметься до Кредитного реєстру та виправлення інформації, у разі обґрунтованого звернення позичальника.
У свою чергу, позичальнику, щодо якого передана інформація до Кредитного реєстру, надається право доступу до інформації про себе, яка міститься в Кредитному реєстрі, та право вимагати внесення змін до такої інформації у разі незгоди з її змістом.
Для Національного банку України встановлено обов’язок надавати позичальнику за його зверненням інформацію, яка міститься у Кредитному реєстрі щодо нього та вживати заходів щодо виправлення банками недостовірної інформації.
Законом визначено порядок розгляду звернень позичальника щодо внесення змін до інформації про нього, яка міститься у Кредитному реєстрі.
Також з метою удосконалення роботи бюро кредитних історій, а відповідно, зменшення ризиків банків, які отримують таку інформацію розширено перелік інформації, який містить у кредитній історії, і надається виключно за згоди позичальника.
Законом врегульовано питання безперервності оновлення інформації за кредитними угодами у разі переуступки права вимоги за ними та врегульовано колізію щодо права доступу бюро кредитних історій до державних реєстрів з нормами профільного законодавства, надавши право бюро кредитних історій отримувати інформацію з державного реєстру загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за наявності письмової згоди особи, яку перевіряють.
Відповідні зміни внесено до Законів «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Закон прийнято з техніко-юридичними правками.
Проект Закону зареєстровано за №7114-д.
Народні депутати розглянули три законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин за №№7363, 7363-1, 7363-2.
За результатами голосування усі три законопроекти відхилено.
Головуючий закрив вечірнє засідання.
За матеріалами Інформаційного управління ВР України
Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»
Також з цієї категорії...
Позачергова сесія Верховної Ради України...
30 июл. 2012 г.
Кличко: Сценарій влади - визначати...
3 июл. 2013 г.
У ВР зареєстровано «законопроект Януковича-Захарченка-Ставнійчук»...
4 июл. 2013 г.
Набираючі популярність...
«кремлю неможна довіряти» - головний...
23 нояб. 2024 г.
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 нояб. 2024 г.
Останні новини
24.11.2024 14:59
Збито 50 ворожих БпЛА24.11.2024 14:53
1020 кацапів подохло минулої доби на українській землі24.11.2024 09:42
Життя українців для Зеленського не коштує ані копійки?23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі