​Пленарне засідання Верховної Ради України 31 травня 2019 року

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання. Головуючий повідомив, що в пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим. Розпочалася «Година запитань до Уряду».


Головуючий надав слово для виступу Першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву.

Перший віце-прем’єр-міністр відзвітувавпро три роки реформ в економіці країни.

С.Кубів поінформував про п’ять ключових економічних реформ, впроваджених Мінекономіки: підтримка експорту, спрощення бізнес-клімату, реформа державних закупівель, реформа управління державною власністю і розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу.

«Ці реформи демонструють відчутний прогрес. Зокрема, наприклад, спрощення бізнес-клімату. Основним нашим здобутком у цьому є скорочення тіньової економіки. У 2018 р. в Україні зафіксовано найнижчий рівень тіньової економіки за останні 11 років - 30% від ВВП. Це на 10% нижче ніж у 2015 р.», - зазначив урядовець, додавши, що єдиним шляхом зниження тіньової економіки є продовження реформ і дерегуляції.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, зусилля Уряду вплинули на життя української родини. «Ми вгамували інфляцію на рівні 8,8% у квітні 2019 р. А зарплати зросли. Статистика свідчить, що середня зарплата виросла на еквівалент 170 дол. -з близько 210 дол. у грудні 2015 р. до 383 дол. у квітні 2019 р. І це лише за даними офіційної статистики. Сайти пошуку роботи вказують на те, що у приватному секторі середня зарплата у квітні 2019 р. складає вже еквівалентом 438 дол. за курсом Національного банку. Це означає в першу чергу, що приватний сектор покращив свої справи і має можливість платити вищі зарплати. Мінімальна зарплата зросла з 55 дол. на січень 2016 р. до 150 дол. на січень 2019 р. Це вже свідома позиція Уряду. Українці повинні мати гідний рівень життя порівняно з європейськими сусідами. Але Уряд України не може адміністративно встановити всім високі зарплати. Це змусить бізнес іти в тінь. Тому нашим баченням завжди було створювати умов для розвитку, зокрема, для виробництва та експорту», - зазначив С.Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про економічні здобутки на зовнішніх ринках. За його словами, величезним досягненням є укладення Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Це дозволило зробити ЄС основним торговельним партнером для України та компенсувати втрачений російський ринок», - сказав він. Доповідач повідомив, що сьогодні частка ЄС в експорті товарів і послуг складає 42,6% і вона постійно зростає.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про результати реформ в інших сферах економіки, зокрема в оборонно-промисловому комплексі, виробництво нових зразків високоточного озброєння та ракетної та бронетехніки, впровадження нових технологій у виробництво тощо.

С.Кубів наприкінці виступу зазначив, що Міністерство продовжить працювати і після зміни політичного керівництва. «Реформи роблять люди… Від спеціалісти до державного секретаря – це люди віддані державі Україна і державницькій позиції», - наголосив він.

С.Кубів у два місяці, що залишилося працювати цьому Уряду, запропонував народним депутатам поставити в порядок денний та прийняти лише три закони, які суттєво стимулюються економічний розвиток країни – це законопроекти про концесії №8125, законопроект щодо стимулювання інвестиційної діяльності №8124 і так законопроект про так звану «економічну декомунізацію» №4650.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і народних депутатів з наступних питань: сприяння розвитку бізнесу, дотримання економічних пріоритетів, протидія рейдерству, нарікання на роботу обласного управління Держгеокадастру ; розслідування трагедії на шахті «Лісова», забезпечення виплати зарплати шахтарям; розрахунки за газ населенням, його постачання і ціноутворення; ремонт доріг, зокрема, у Вінницькій та Луганській області; контроль ефективності використання коштів в регіонах; боротьба з корупцію під час виборів; облаштування пішохідних переходів на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями на сході України; допомога громадянам України, які покинули Сирію; відповідальність посадовців МОЗ за підсумками звіту Рахункової палати, організація надання медичної допомоги населенню; діяльність мистецьких і музичних шкіл; відповідальність туроператорів, розвиток туризму, будівництво доріг до туристичних об’єктів.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

Із заявою від двох фракцій виступив голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили з репліками у відповідь на свої запити.

Головуюча оголосила перерву у засіданні на 30 хвилин.

Народні депутати після закінчення перерви виступили із заявами повідомленнями, пропозиціями.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд закрила пленарне засідання.

Наступне пленарне засідання відбудеться у вівторок, 4 червня.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.