​Пленарні засідання Верховної Ради України 6 лютого 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання. Головуючий оголосив перерву на 30 хвилин згідно із заявою двох фракцій та запросив керівників фракцій на нараду для проведення консультацій. Після закінчення перерви народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.


Парламентарії розглянули проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» №0901-П.

За результатами голосування проект не прийнято («за» - 58).

Народні депутати розглянули і за результатами голосування не прийняли проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві №1210-П («за» - 84).

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Після перерви народні депутати висловилися проти роботи у нічному режимі, під час якого планується розгляд законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, та розглядати цей законопроект виключно за Регламентом та процедурою.

Парламентарії не підтримали пропозицію народного депутата О.Корнієнка про продовження вечірнього засідання до 20.00.

Народні депутати з опозиційних фракцій намагалися перешкодити роботі головуючого, провокували непарламентську поведінку.

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, який веде засідання, закликав колег зайняти свої робочі місця.

Головуючий поставив на голосування пропозицію керівника депутатської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про продовження вечірнього засідання до 19.30.

226 голосами «за» народні депутати підтримали цю пропозицію.

Головуючий надав слово для виступу Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову.

Дмитро Разумков зазначив, що потрібно дотримуватися досягнутих під час консультації домовленостей. Він наголосив, що «рішення у демократичній державі повинен приймати парламент, а не окремі фракції».

Головуючий надав слово для виступів представникам депутатських фракцій.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять Голови Верховної Ради УРСР у 1985-1990 рр. Валентини Шевченко, яка померла 3 лютого.

Після закінчення виступів головуючий надав слово Голові Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколі Сольському, який доповів підготовлений до розгляду у другому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

М.Сольський повідомив, що до другого читання суб’єктами законодавчої ініціативи подано 4018 пропозицій та поправок, які включені до порівняльної таблиці. Комітет рекомендує Верховній Раді врахувати 9 поправок Комітету, які охоплюють весь текст законопроекту, а решту відхилити. Зважаючи на те, що ці правки логічно пов’язані між собою, доповідач попросив розглядати їх останніми.

М.Сольський повідомив, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №2178-10 у другому читанні та в цілому у редакції Комітету з подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

Народні депутати розпочали розгляд правок до законопроекту.

На ранковому засіданні парламентарії розглянули 15 правок. За результатами голосування усі вони були відхилені.

Головуючий закрив ранкове засідання.

Вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив вечірнє засідання.

Народні депутати продовжують розглядати правки до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Парламентарії 296 голосами «за» підтримали правку №48 щодо зобов’язання власникам та користувачам земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, надавати право сервітуту для забезпечення проходу (проїзду) іншим власникам та користувачам земельних ділянок до належної їм на відповідному праві земельної ділянки.

Відхилені правки, зокрема, щодо: зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення та заборони такої зміни; створення стратегічного фонду земель сільськогосподарського призначення; використання громадянами для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства; умов та запобіжників набуття права власності на землю юридичних осіб; неможливості передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення або її частини орендарем в суборенду протягом 7 років з дня набуття ним права на оренду такої ділянки.

За результатами голосування також відхилені правки щодо: визначення термінів договорів оренди земельної ділянки за згодою сторін; визначення суб’єктів, які можуть бути орендарями земельних ділянок сільськогосподарського призначення; надання державою фінансової підтримки громадянам і фермерським господарствам, шляхом надання часткової компенсації (не менше 50 відсотків) відсоткової ставки за залученими у національній валюті кредитами, що надаються на строк від 5 до 10 років на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення; заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів юридичних осіб, установчими документами яких передбачено ведення сільськогосподарського виробництва, до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму щодо вільного продажу та купівлі земель сільськогосподарського призначення; заборони відчуження у будь який спосіб земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, а також проведення інвентаризації земель; визнання недійсними угод, які були укладені під час дії заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського та до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Відхилені усі правки авторів стосовно нової назви статті 130 «Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» Земельного кодексу та внесення змін до неї.

Загалом народні депутати розглянули 184 правки до законопроекту №2178-10.

Розгляд правок буде продовжено на наступних засіданнях.

Головуючий закрив вечірнє засідання.

За матеріалами інформаційного управління ВР України

Фото rada.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.