​Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України 4 березня 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання. Головуючий надав слово народним депутатам для виступів з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.


Народні депутати продовжили розгляд правок до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Парламентарії розпочали розгляд з голосування за правку №2307.

Народні депутати, зокрема, розглянули правки до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Головуючий надавав слово для виступу тим авторам, які наполягали на розгляді всіх їхніх правок.

Автори правок, зокрема пропонували у розділі Х «Перехідні положення» викласти пункт 14 в редакції, згідно з якою: «До 1 січня 2024 року:

1) не допускається набуття юридичними особами (крім фермерських господарств, зареєстрованих як юридичні особи) права власності на

земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності,

земельні ділянки, які перебувають у приватній власності і призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельні частки (паї);

2) сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України, фермерського господарства без статусу юридичної особи та/або зареєстрованого як юридична особа, з урахуванням пов’язаних осіб, не може перевищувати 5000 га з дотриманням вимог, передбачених статтею 130 цього Кодексу».

Правка не була підтримана під час голосування.

Народні депутати також розглянули й інші правки про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу, зокрема, стосовно: не допущення набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, особи з множинним (подвійним) громадянством, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, в будь-який спосіб права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земельні ділянки, які перебувають у приватній власності і призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельні частки (паї) до: проведення Всеукраїнського референдуму з питань продажу землі сільськогосподарського призначення та офіційного оприлюднення його результатів у порядку, передбаченому законодавством України; набрання чинності новим Законом України «Про Всеукраїнський референдум», що має відповідати Конституції України; проведення на основі такого Закону Всеукраїнського референдуму щодо права набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України та іноземні держави права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення; офіційного оприлюднення уповноважуючих результатів зазначеного референдуму; внесення відповідних змін в законодавство України; заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2024 року; дозволу внесення земельних ділянок сільськогосподарського призначення до юридичних осіб, які напряму чи опосередковано контролюються нерезидентом лише через п'ять років запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення; визнання недійсними угод, які були укладені під час дії заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського та до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення» тощо.

За результатами голосування жодна з правок не була підтримана.

Загалом народні депутати розглянули 2517 правок з 4018-и порівняльної таблиці.

Розгляд правок до законопроекту №2178-10 буде продовжено на наступному черговому пленарному засіданні.

Головуючий закрив ранкове засідання.

За матеріалами інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.