​Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України 13 травня 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив позачергове пленарне засідання. Д.Разумков зазначив, що позачергове засідання скликається на вимогу 158 народних депутатів України та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України.


Головуючий повідомив про заяву двох фракцій про надання можливості для виступу.

Від фракцій із заявою виступив народний депутат Роман Лозинський.

Заява стосувалася вимоги фракції «Голос» про проведення позачергового засідання, на якому фракція пропонує розглянути питання про продовження санкцій проти російських інтернет-мереж.

Із заявою від двох фракцій також виступила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Головуючий повідомив, що на позачерговому засіданні присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Головуючий також поінформував про перелік питань позачергового засідання і оголосив, що зараз відбудеться «Година запитань до Уряду».

Слово для доповіді було надано Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, який на початку поінформував про ситуацію в країні, пов’язану з введеним карантином у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби.

На пропозицію Прем’єр-міністра народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять медиків, які загинули від коронавірусу.

Прем’єр-міністр продовжив доповідати про ситуацію та заходи Уряду щодо подолання негативних економічних наслідків викликаних коронавірусом.

Д.Шмигаль, зокрема, зазначив: «Пандемія вносить свої корективи в політику країн світу і ми не є виключенням. Це означає, що нам з вами потрібно працювати вдвічі ефективніше. Ми мусимо ефективно відреагувати на пандемію коронавірусу та продовжити роботу над реформами, яких 28 років чекала Україна і українці. Тепер, щоправда, одне не можна відділити від іншого - і при плануванні змін ми обов’язково маємо врахувати питання пандемії».

Стосовно ситуації загалом він зазначив, що вона розвивається за помірним сценарієм, «тобто ми йдемо завдяки запровадженню карантину за сценарієм Польщі. Він набагато кращий, ніж сценарій розвитку пандемії в інших європейських країнах. Ми маємо графіки, які показують розвиток ситуації в Польщі, Італії, Іспанії, Франції. На жаль, на сьогодні не було жодного дня, коли кількість людей, які одужали, не перевищувала кількість людей, які захворіли, за минулу добу в тому числі. Захворіли 402 особи. Це близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих. Одужало 343 особи. Тобто ми досягаємо того плато і піку, про який ми говорили. Загалом кількість захворілих в Україні складає 16425 на сьогодні».

Доповідач підбив підсумки роботи, розповів про кроки Уряду, зроблені за два місяці карантину для ефективного подолання коронакризи та її наслідків. Звичайно, цей процес ще триває і Уряд продовжує вживати відповідні заходи. Він також відзначив законодавчу підтримку народних депутатів та подякував парламентаріям за плідну співпрацю.

Прем’єр-міністр у доповіді також поінформував про заходи Уряду щодо подолання негативних економічних наслідків, викликаних коронавірусом.

Д.Шмигаль, зокрема, поінформував про те, що місяць тому було прийнято бюджет надзвичайної ситуації та створено фонд боротьби з коронавірусом у розмірі 65 млрд. гривень. Він доповів, на що пішли ці кошти? «20 млрд. гривень пішло на пенсійну реформу, 6 млрд. гривень отримали фонди, які будуть допомагати безробітним, у тому числі тим, хто втратив роботу за останні місяці, а це 196 тисяч людей, які офіційно зареєструвались на біржі. Ще 1,6 млрд. гривень - це допомога родинам ФОПів з дітьми. На 2 млрд. гривень були профінансовані різні медичні закупівлі для лікарень. Також Міністерству охорони здоров’я було виділено 3,1 млрд. гривень на додаткові закупівлі лікарням та зарплати лікарям», - сказав доповідач.

Глава Уряду відповідає на запитання депутатських фракцій і народних депутатів.

На цьому «Година запитань до Уряду» завершилася.

Головуючий надав слово Голові Національного банку України Якову Смолію для доповіді Верховній Раді України про діяльність Національного банку України.

Яків Смолій поінформував про дії НБУ, направлені на допомогу економіці для подолання наслідків коронавірусної хвороби. «Це допомога є успішною», - підкреслив він.

«Коронакриза - це перша в історії криза, коли немає банкрутства банків, немає сплеску інфляції, немає катастрофічного падіння міжнародних резервів, немає довгих черг вкладників біля банкоматів. На відміну від криз, які були у попередні роки, сьогодні банківська система не тягар для економіки, а її рятувальне коло», - сказав очільник Нацбанку, додавши, що «це - результат послідовної політики НБУ і реформ минулих років».

Він розповів про заходи, які вживаються Банком у період карантину і направлені на такі чотири цілі: «Зберегти здоров’я всіх тих, хто користується фінансовими послугами і тих, хто має справу тільки з готівкою; забезпечити якісну і безперебійну роботу фінансової системи; підтримати економіку доступними грошовими ресурсами; створити умови в яких, після завершення карантину, економіка швидко відновить зростання».

Зокрема, за словами Голови НБУ, протягом останніх двох місяців: облікова ставка була знижена з 11 до 8%; запроваджено довгострокове фінансування для банків; укладено валютний спот із ЄБРР на 500 мільйонів доларів США, який дозволить НБУ отримати долари для поповнення резервів, а банку - гривні для кредитування українських підприємств.

Яків Смолій розповів про заходи, які вживаються для населення. Окрім того, за його словами, вжито ряд заходів для фінансової підтримки банків та забезпечення безперебійної роботи банківської системи.

Очільник Національного банку підкреслив, що Україна, як і інші країни, потребує коштів для подолання наслідків коронавірусу, однак він застеріг від друку грошей: «Ліки не мають бути гіршими за хворобу». На його думку, необхідно вести переговори з МВФ для отримання дешевого фінансування для бюджету від офіційних донорів.

Яків Смолій зауважив: «Ми котрий рік поспіль забезпечуємо, як і вимагає наш мандат, цінову стабільність, тобто, стабільно низьку інфляцію, яка залишається у межах нашої цілі - п’ять плюс/мінус один відсоток».

Також у доповіді прозвучало, що Національний банк допомагає Уряду грошима шляхом перерахування прибутку банку, перерахувавши у квітні усю суму прибутку НБУ за 2019 рік - 42,7 млрд. гривень. «Так ми забезпечили майже половину бюджетних доходів у квітні місяці», - сказав керівник Нацбанку.

Голова НБУ наголосив: «Ми дивимось у майбутнє з обережним оптимізмом, однак не варто плекати ілюзій, рівень невизначеності сьогодні, дійсно, високий», і додав: «Ми підготовлені щоб, за потреби, швидко і ефективно реагувати на нові виклики. Ми постійно відслідковуємо ситуацію, оцінюємо ризики, перевіряємо на реалістичність наші прогнози. Наш інструментарій є і буде дієвим навіть за умови продовження карантину».

Яків Смолій наголосив, що цінова і фінансова стабільність в економіці держави «це наша спільна відповідальність». «Питання, яке зараз повинен кожен з нас собі поставити у цій залі, це не «де взяти гроші», а «як швидко ми можемо здійснити реформи». Зрештою, на 5% впаде українська економіка, чи менше - у наших з вами руках», - підсумував він.

Голова Національного банку України відповів на запитання народних депутатів.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у співдоповіді проаналізував діяльність НБУ.

В обговоренні доповіді Голови НБУ взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

Голова Верховної Ради України за результатами розгляду доповіді Верховній Раді України про діяльність Національного банку України дав доручення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики підготувати відповідний проект Постанови Верховної Ради.

Народні депутати перейшли до розгляду законопроектів.

До порядку денного сесії було включено законопроекти про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні за №№3415 і 3415-1.

На доопрацювання автори відкликали проекти Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо оптимізації процедури розгляду законопроектів у другому читанні №3313 і 3313-1.

Головуючий повідомив, що на засіданні Верховної Ради присутній Президент України Володимир Зеленський.

Д.Разумков надав слово для виступу Президенту України.

Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до Верховної Ради, зауважив, що сьогодні є питання, які стосуються захисту економіки нашої країни. «Упродовж моєї каденції, найважливіше, впродовж вашої каденції, буде декілька важливих історичних законів, законопроектів, які повинні об’єднувати цю країну, об’єднувати всі партії», - сказав він.

Президент закликав народних депутатів підтримати законопроект (проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи», №2571-Д), «який повинен захистити українську економіку і допомогти Україні саме зараз».

Головуючий оголосив до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності №2571-д і надав слово для виступу Голові Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву.

Він назвав цей закон «історичним за своїм значенням, історичним законом за кількістю пропозицій і правок, які отримані від народних депутатів».

Д.Гетманцев нагадав історію цього законопроекту №2571-д. «16579 правок розглянув Комітет протягом тижня і спрямував на розгляд Верховної Ради. Він також нагадав, що була ухвалена Верховною Радою особлива процедура розгляду цього законопроекту. Внаслідок цієї процедури депутатські фракції та окремі депутати зняли правки свої, на яких вони наполягали і які були раніше відхилені Комітетом. На сьогодні в таблиці, яка роздана народним депутатам, яка була затверджена рішенням Комітету 8 травня, міститься 241 пропозиція та поправка, з них відхилено 11, враховано повністю 186, редакційно враховано - 17, частково - 8, по суті враховано - 19», - зазначив він.

Д.Гетманцев повідомив, що Комітет пропонує прийняти законопроект №2571-д в редакції, викладеній в порівняльній таблиці.

Народні депутати приступили до розгляду правок до законопроекту.

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій для представлення своїх правок згідно з особливою процедурою розгляду.

На голосування ставилися відхилені Комітетом правки та правки, на яких наполягали їх автори. За результатами голосування підтримані були ті правки, які Комітет підтримав.

270 голосами законопроект №2571-д було прийнято у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

Народні депутати підтримали пропозицію о 14-ій годині зробити перерву у засіданні.

Перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк доповідає підготовлений до другого читанні проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) №3329-д.

Я.Железняк повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти цей законопроект у другому читанні та в цілому.

Народні депутати розглянули правки до законопроекту.

Після розгляду всіх правок, на яких наполягали їх автори, законопроект було поставлено на голосування.

333 голосами «за» законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо усунення дискримінації за колом платників) №2166 у другому читанні доповів член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Євген Петруняк.

321 голосом «за» законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Проект Постанови про організацію роботи Верховної Ради України №3434 доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко. Він повідомив, що Комітет пропонує прийняти проект постанови з правкою, що Постанова набуває чинності «з 17 травня 2020 р.»

251 голосом «за» проект Постанови прийнято за основу та в цілому з урахуванням пропозиції Комітету та техніко-юридичними правками.

До порядку денного було включено Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до національних парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей з нагоди відзначення 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі у 1939-1945 років №3431.

Проект Постанови доповіла заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марина Бардіна.

Комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу та в цілому.

За результатами голосування проект Постанови не набрав необхідної кількості голосів для прийняття («за» - 200).

У засіданні оголошено перерву до 15.30.

Після закінчення перерви народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного позачергового засідання.

У другому читанні парламентарії розглянули проект Закону про оборонні закупівлі №2398-д.

На запитання народних депутатів відповів голова підкомітету Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін.

Головуючий надав слово для виступу народним депутатам Дмитру Лубінцю та Валентину Наливайченку.

За результатами голосування законопроект 236 голосами направлено на доопрацювання.

Народні депутати не підтримали включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку призначення та звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України №3195.

У засіданні було оголошено перерву до 16.15.

Після закінчення перерви головуючий надав слово голові підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Лариса Білозір.

Представниця Комітету доповіла проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі №2679.

Л.Білозір повідомила, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

У засіданні оголошено перерву з технічних причин.

Після закінчення перерви народні депутати взяли участь в обговоренні законопроекту.

За результатами голосування 261 голосами законопроект прийнято за основу.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) №3383.

Проект доповів народний депутат Максим Дирдін.

Член Комітету з питань правової політики Павло Павліш доповів рішення Комітету, який Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Верховна Рада 253 голосами «за» прийняла законопроект за основу.

Голова депутатської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вніс пропозицію про скликання позачергового засідання, яке запропонував провести сьогодні після закінчення цього засідання.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков сказав, що він видасть відповідне розпорядження про скликання позачергового засідання.

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду №2823 доповів народний депутат Роман Бабій.

Член Комітету з питань правової політики Павло Павліш доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

275 голосами законопроект прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати №3354 доповів народний депутат Руслан Стефанчук.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу та в цілому.

За результатами голосування законопроект 312 голосами «за» було прийнято за основу.

Народні депутати розглядають у першому читанні три законопроекти про управління побутовими та іншими відходами за №№2207, 2207-1, 2207-2.

Проекти Закону доповіли народний депутат Анна Скороход, Олександр Юрченко та Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

Автори запропонували направити законопроекти на доопрацювання.

256 голосами народні депутати прийняли рішення направити всі три законопроекти на доопрацювання.

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж) №2654.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» №3314.

Законопроект доповів Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Він повідомив, що Комітет одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

280 голосами «за» законопроект було прийнято за основу.

Народні депутати розглянули і за результатами голосуваннявідхилили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України №3105.

Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19) №3297 доповіла народний депутат Вікторія Кінзбурська.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу, скоротивши строк подання зауважень і пропозицій наполовину.

278 голосами «за» законопроект прийнято за основу.

Верховна Рада 277 голосами прийняла за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (щодо надання права безоплатної реєстрації особам з інвалідністю та особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС) №2030.

Народні депутати включили до порядку денного, розглянули та 238 голосами «за» прийняли за основу проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) №3322.

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо уточнення переліку суб'єктів декларування №3355 доповів народний депутат Руслан Стефанчук.

Альтернативний законопроект №3355-1 доповів народний депутат Сергій Іонушас.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна доповіла рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №3355-1.

244 голосами «за» народні депутати підтримали законопроект 3355-1 за основу.

Проект Закону про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві №3205 доповів народний депутат Артем Чорноморов.

Альтернативний проект №3205-1 доповів народний депутат Володимир Цабаль.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський доповів рішення Комітету.

За результатами голосування законопроект №3205 не набрав необхідної кількості голосів для прийняття за основу і був відхилений.

На доопрацювання було направлено законопроект №3205-1.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №3377 доповів народний депутат Олександр Ткаченко.

Заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

260 голосами законопроект було прийнято за основу.

Народні депутати розглянули підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України №2494.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Парламентарії розглянули правки, на яких наполягали автори.

За результатами голосування законопроект направлено на доопрацювання.

Головуючий закрив позачергове засідання.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Над Капітолієм США пішов дим. За інформацією агенції Reuters, будівлю було заблоковано, закриті всі входи і виходи через «зовнішні загрози безпеки»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.