​Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України 21 жовтня 2021 року

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвався 221 народний депутат. Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив позачергове пленарне засідання. Він повідомив, що позачергове засідання проводиться на вимогу Президента України.


Головуючий поінформував про питання, які планується розглянути на позачерговому засіданні.

Народні депутати почали розглядати питання порядку денного.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння), №3680, доповідає народний депутат Павло Халімон. Він зазначив, що законопроектом передбачається внесення змін у чинному регулюванні з питань експертизи та реєстрації прав на сорти рослин, введення їх в комерційних обіг, впорядкування механізмів реєстрації сортів та сертифікації насіння, які є передумовами входження на ринок та створення належного законодавчого підґрунтя для роботи підприємств селекційного та насіннєвого напрямку, сільськогосподарських товаровиробників у конкурентному середовищі.

Це дозволить забезпечити створення більш сучасного та належного регулювання відносин у сфері набуття прав на сорти рослин, використання нових сортів рослин та їх комерціалізації; наблизить законодавство України до законодавства ЄС; підвищить ефективність та прозорість процедури державних випробувань нових сортів рослин; покращить доступ вітчизняних сільгоспвиробників до більш сучасних та високоефективних сортів насіння; сприятиме розширенню можливостей державних органів у питанні нагляду у сфері насінництва тощо.

Павло Халімон повідомив, що автори законопроекту підтримують напрацьований у Комітеті проект №3680-д і пропонують прийняти його за основу.

Проект Закону №3680-д доповіла голова підкомітету Комітету з питань аграрної та земельної політики Маргарита Шол.

Представник Комітету повідомила, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти підготовлений у Комітеті законопроект №3680-д за основу.

260 голосами народні депутати підтримали законопроект у першому читанні за основу.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про енергетичну ефективність, №4507.

282 голосами «за» законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації, №4527, доповів перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.

Основною метою прийняття законопроекту є узгодження положень чинного законодавства України з принципами та положеннями законодавства Європейського союзу в сфері розвитку високоефективної когенерації, зокрема, Директиви 2004/8/ЄС та Директиви 2012/27/ЄС.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати підтримали прийняття законопроекту за основу 282 голосами.

У другому читанні та в цілому 285 голосами «за» прийнято проект Закону про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану, №5464.

Проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, № 6055 доповів заступник Голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Він зазначив, що метою законопроекту визначено виконання Україною зобов’язань як сторони Угоди про Асоціацію та учасниці зовнішньополітичної ініціативи «Східне Партнерство».

Одним із завдань проекту Закону є створення передумов сталості державного регулюючого впливу на діяльність суб’єктів природних монополій у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку через рішення регуляторного органу, що дозволить уникнути різких коливань в умовах господарювання суб’єктів, діяльність яких регулюється цим регуляторним органом, зробить таку діяльність прогнозованою на більш тривалий термін, а це є одним з основних важелів для ефективного функціонування електронних комунікацій як базової галузі цифрової економіки України, забезпечення безпеки та досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання у сферах електронних комунікацій,радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку і держави.

Законопроектом пропонується призначення членів регуляторного органу на відкритих конкурсних засадах, незалежністьрегуляторного органу в прийняті ним компетентних рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання.

Олександр Федієнко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати у виступах зазначали, що законопроект містить суттєві корупційні ризики. Вони пропонували направити проект на доопрацювання.

За результатами голосування законопроект 230 голосами прийнято за основу

Верховна Рада 273 голосами прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС, №4554.

Народні депутати розглянули питання ратифікації.

Верховна Рада прийняла проекти законів:

про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом стосовно конфіденційності та забезпечення збереження інформації, №0075;

про ратифікацію Угоди між Україною та Фінляндською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом, №0089;

про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу, №0094;

про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про технічне та фінансове співробітництво, №0108;

про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Данія про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ, №0111;

про ратифікацію Листа про внесення змін № 3 до Фінансової угоди (проект "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України") між Україною та Європейським інвестиційним банком, №0113;

про ратифікацію Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, №0120;

про ратифікацію Гарантійної угоди "Проект розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та Сільське відділення" між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку, №0123.

Головуючий закрив позачергове засідання.

За матеріалами інформаційного Управління ВР України

Фото ReutersКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Оперативная обстановка на 30 июня по состоянию на 15 часов. Есть хорошие новости на фронтах, в частности, захват острова Змеиный

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.