Анексована кримська Феміда відмовилася задовольнити позов Буджурової проти ФСБ

budgurova vidmova

 
Київський районний суд анексованого Сімферополя відмовився задовольнити позов заступника генерального директора продакшн-студії «Qara Deniz Production», екс-заступниці гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Лілі Буджурової проти співробітників країни-агресора - ФСБ РФ, які 2 листопада при обшуці її будинку не допустили адвоката в приміщення.


Про це повідомляє інтернет-видання «15 хвилин», повідомляє nmpu.org.ua.

Суддя вважає, що в матеріалах справи немає достатніх доказів того, що слідчий особисто відмовив адвокату Буджурової Джемілю Темішеву в присутності під час обшуку.

«Головуючий суддя відмовився допитувати свідків, які були безпосередніми очевидцями того, як я приїхав, наполягав на своїй присутності при проведенні обшуку, після проведення обшуку спілкувався зі слідчим, висловлював своє невдоволення тим, що мене не пропустили в приміщення», – повідомив адвокат.

За його словами, слідчий пояснив свої дії тим, що «вважає присутність адвоката при обшуку недоцільним».

Буджурова назвала рішення суду цілком очікуваним і має намір оскаржити його.

«Ми будемо оскаржувати це рішення суду. Я його вважаю абсолютно незаконним, як був незаконним і обшук, проведений у моєму житлі. Я не збираюся миритися з такою умовою, коли тобі права твої, або закони, або правосуддя даруються. Мені не даруються права. Мої права мають бути захищені законом. Зараз закон мене не захистив, на жаль», – сказала Буджурова.

Нагадаємо, 2 листопада в Криму відбулися обшуки ФСБ в помешканнях колишніх співробітників ATR Лілі Буджурової та Ельзари Іслямової, а також в офісі каналу в Сімферополі та в помешканнях власника ATR Ленура Іслямова й на його підприємствах.

Того дня Ліля Буджурова повідомила у Facebook, що обшук у її помешканні тривав близько 8 годин. Наступного дня вона прокоментувала обшуки й зокрема заявила: «Не лякайте мою Батьківщину і родину автоматами!».

Обшук в помешканні пані Буджурової відбувся в рамках кримінальної справи проти власника телеканалу ATR Ленура Іслямова – громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму.

Раніше Ліля Буджурова працювала заступником гендиректора цього телеканалу, але після переїзду мовника до Києва через відмову Роскомнагляду РФ в реєстрації, вона і екс-генеральний директор ATR Ельзара Іслямова створили незалежну продакшн-студію Qara deniz production.

Після обшуків в помешканнях колишніх співробітників ATR радник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар написала заяву до Прокуратури Автономної Республіки Крим, що виїхала з окупованого Криму до Києва, за фактом незаконних дій ФСБ у Криму щодо колишніх співробітників і власника ATR.

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до низки міжнародних організацій із проханням втрутитися в ситуацію та вплинути на російську владу, щоб припинити тиск та переслідування журналістів.

Президент України Петро Порошенко назвав обшуки у журналістки Лілі Буджурової і співробітників телеканалу ATR в анексованому Росією Криму помстою російської влади за їхню позицію.

Народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз звернулася з депутатським зверненням до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської щодо цих незаконних обшуків.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.