Європарламент запропонував ввести санкції проти тих, хто причетний до порушення прав людини в Криму
- Подробиці
- Опубліковано 05.10.2017 19:18
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1476
Парламент Європейського Союзу на пленарному засіданні в Страсбурзі ухвалив у четвер резолюцію, в якій звинуватив росію в порушенні прав людини в анексованому нею Криму, перш за все, прав кримських татар, повідомляє «Голос Америки».
Європейські парламентарії в документі, прийняття якого було ініційовано фракцією «Зелені/Європейський вільний альянс», зажадали звільнення політв’язнів і закликали забезпечити безперешкодний доступ до Криму представників спеціалізованих структур ООН, ОБСЄ і Ради Європи.
Парламент Євросоюзу, йдеться в резолюції, «засуджує винесення вироків кримськотатарському лідеру і заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову, заступнику Меджлісу Ахтему Чийгозу, журналісту Миколі Семені; вимагає скасування обвинувальних вироків і негайного і беззастережного звільнення Умерова та Чийгоза, негайного і беззастережного зняття всіх звинувачень з Семени».
У документі перераховані імена ще 44 осіб, у тому числі українського кінорежисера Олега Сенцова, судові вироки яким Європарламент рішуче засуджує.
Депутати запропонували ввести санкції щодо «всіх осіб, відповідальних за грубі порушення прав людини», в тому числі кримських і російських чиновників, які несуть пряму відповідальність за обвинувальні вироки Ахтему Чийгозу, Миколі Семені та Ільмі Умерову. Йдеться про замороження активів і заборону на в’їзд до ЄС.
Європарламент вважає, що «права кримських татар були серйозно порушені забороною Меджлісу і оголошенням його екстремістською організацією, забороною на повернення його лідерів на півострів».
Депутати закликали Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у пріоритетному порядку розглядати всі позови, подані з Криму, оскільки російська судова система не може надати і не надає юридичну допомогу в цих справах.
Єврокомісія, на думку депутатів, має підтримати проекти і програми обмінів, які сприяють розвитку контактів між людьми, врегулювання конфліктів, примирення і міжкультурного діалогу. Зокрема, парламентарії закликали ЄС підтримати «українські і кримськотатарські медіа-проекти для Криму, в тому числі і ті, які були ініційовані Європейським фондом демократії і Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, а також захист українських і кримськотатарських шкіл та інші ініціативи щодо захисту культурної спадщини».
Європарламент також підтвердив свою підтримку санкцій ЄС, що забороняє імпорт з Криму і експорт в Крим з Євросоюзу ряду товарів і технологій, а також інвестицій в Крим, обміну товарами і послугами.
Крім того, парламент ЄС закликав «усі сторони в повній мірі виконати положення Мінських угод, включаючи припинення військової діяльності в Донбасі і обмін заручниками, а також звільнити і повернути всіх бранців без подальших зволікань; нагадує про особливу відповідальність російського уряду в цьому відношенні».
Депутати запропонували Раді Євросоюзу «вивчити можливість створення міжнародного формату для переговорів, у яких обговорюється питання про деокупацію Криму за участю ЄС, і який буде ґрунтуватися на міжнародному гуманітарному праві, правах людини і міжнародних принципах».
Європарламент також закликав Раду ЄС «знайти шляхи підтримки України в Міжнародному суді в справі залучення російської федерації до відповідальності за її підтримку тероризму на сході України і актів дискримінації етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму».
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Влада Криму планує дерибан заповідних...
1 авг. 2014 г.
Оголошено у розшук 76 колишніх...
28 мар. 2015 г.
Крым заключенный
8 сент. 2017 г.
Набираючі популярність...
Поліція оголосила підозру організатору афери,...
16 дек. 2024 г.
Поліція Києва затримала учасників наркоугруповання,...
19 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі