​Ахтем Чийгоз: «Тут ми вдома…»

Так сказав Ахтем Чийгоз після приземлення в аеропорту «Бориспіль». Ці емоційні слова полегшення, промовлені людиною, яка очевидно не знала, яке на неї очікує майбутнє, окрім російських таборів, поневіряння і болю, є найсильнішою політичною заявою, яку мені довелось чути останнім часом в Україні.


Я не перебільшую.

Не просто Крим, а Київ і вся Україна - це дім для киримли.

Важливо, щоб це відчуття поділяли не лише більшість кримських татар, але і більшість українців.

Для киримли - це як сподівання, що, попри релігійну та етнічну виокремленість, вони можуть відчувати себе частиною більшого народу, частиною української нації. Що у них за спиною є хтось і щось більше, хтось і щось, хто готові дбати про них попри все.

Для українців - це дорослішання. Це усвідомлення того, що світ не поділяється на хороших нас і поганих росіян, що штанці історичної жертви російського імперіалізму затісні для модерної європейської нації, що зрілий народ окрім власних бід і негараздів здатний співчувати тим, кому ще гірше. І не лише співчувати, а відповідально поставитися до своєї ролі у долі тих, кому ще гірше, подбати про них попри все.

Останніми роками ситуація змінюється в кращу сторону. Ми бачимо, як кримськотатарська проблема стала нарешті частиною загальнонаціонального порядку денного. І в дипломатії - зусилля по приверненню уваги світу до проблем кримських татар, і у внутрішній політиці - конституційна комісія по опрацюванню питань статусу Криму.

Я знаю і розумію достатньо, щоб не робити вигляд, що все безхмарно.

Але сьогодні я просто радий, що живу в одному домі з Ахтемом Чийгозом і Ільмі Умеровим.

Ласкаво просимо додому!

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Ахтем Чийгоз. Фото УНІАН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.