Мова ворожнечі в Криму стала для рф зброєю проти українців - результати дослідження
- Подробиці
- Опубліковано 02.04.2018 09:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1671
Українці, кримські татари, члени або прихильники Меджлісу кримськотатарського народу, активісти Євромайдану, мусульмани і мігранти є основними групами, проти яких використовувалася мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму. Також об'єктами ненависті ставали жінки, представники ЛГБТ-спільноти, журналісти, представники різних релігійних конфесій.
Про це свідчать дані дослідження мови ворожнечі в медіапросторі окупованого Криму, проведеного українськими правозахисними організаціями, повідомляє прес-служба Human Rights Information Center.
Аналітичну доповідь «Мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму» презентували в Києві 28 березня. Автори доповіді - Кримська правозахисна група та Центр інформації з прав людини - досліджували вечірні випуски новин основних російських телеканалів, які мовлять у Криму («росія 1», «НТВ» і «Перший канал») за весну 2014 і весну 2017 року. Також був проведений аналіз контенту веб-сторінок кримських ЗМІ і окупаційної влади з березня по жовтень 2014 року і з січня по липень 2017 року.
Всього у вивченому контенті було зафіксовано 718 прикладів розпалювання ненависті.
Більшість прикладів мови ворожнечі (479) зустрічається в новинних випусках телеканалів рф. На сайтах кримських ЗМІ за час моніторингу таких прикладів знайдено 168, на сайтах органів окупаційної влади Криму - 71.
Найбільше ЗМІ і сайти «держорганів» Криму розпалювали ненависть до національних і етнічних груп людей і до жителів певних територій. У ході дослідження виявлено 36 таких груп. В основному, об'єктами ненависті серед цих груп стали українці (як етнос і / або як громадянська спільнота), які проживають на території, підконтрольній Україні.
У доповіді опублікована частина прикладів розпалювання ненависті, серед яких є заклики до знищення українців.
При цьому жителів окупованого Донбасу російська пропаганда називає «окремим народом», а жителів Криму - росіянами. Таким чином, за допомогою російських телеканалів розпалювання ненависті до українців відбувалося не тільки в свідомості росіян, які є основною цільовою аудиторією цих каналів, але і серед жителів окупованих територій України.
Як показав проведений моніторинг, мова ворожнечі використовується навіть у нормативно-правових актах, тексти з використанням мови ворожнечі постійно публікуються на офіційних сайтах окупаційних органів влади півострова. Головним об'єктом розпалювання ненависті у всіх цих випадках є українці як за ознакою громадянства, так і за етнічною ознакою.
Автори доповіді рекомендують уряду України вжити всіх необхідних заходів, які можуть сприяти поліпшенню ситуації. Зокрема, правозахисники закликають Прокуратуру Автономної Республіки Крим почати кримінальні провадження проти осіб, винних у розпалюванні ненависті на території півострова. Інформацію, зібрану в доповіді, автори рекомендують використовувати в якості доказів у Міжнародному суді ООН як підтвердження етнічної дискримінації на півострові.
«Особи, винні в розпалюванні ненависті, закликах до дискримінації, пропаганді насильства з використанням адміністративних, фінансових та інших ресурсів окупаційної влади, повинні бути притягнуті до відповідальності і пропорційного покарання», - йдеться в рекомендаціях авторів доповіді.
Фото прес-служби Human Rights Information Center
Також з цієї категорії...

Севастополь відокремиться від Криму кордоном
4 янв. 2015 г.

РФ возобновила боевую подготовку своей...
15 дек. 2015 г.

Ватная общественность Севастополя возмущена: в...
7 июл. 2016 г.
Набираючі популярність...

Викрав у співмешканки 300 тисяч...
11 мая 2025 г.
Черговий мирний розводняк
11 мая 2025 г.

Оперативники затримали двох іноземців за...
16 мая 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 17 травня обговорили наступні теми:
Коментарі