У НАТО відповіли Порошенку на заклик збільшити присутність у Чорноморському регіоні

НАТО заявило, що вже має потужну присутність в Чорноморському регіоні. Коментар було зроблено у відповідь на заклик президента Порошенка до членів альянсу надіслати бойові кораблі для деескалації в регіоні, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на АР.


Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що кораблі НАТО на робочій основі проводять патрулювання і навчання в Чорному морі і зазначила, що кораблі НАТО провели там 120 днів цього року, що більше, ніж 80 днів у 2017 році.

Вона наголосила, що низка країн-членів НАТО проводять патрулювання та спостереження в повітрі, а такі країни, як Болгарія, Румунія та Туреччина розмістили своє військове обладнання.

Лунгеску зазначила: «У Чорному морі вже є значна присутність НАТО і ми продовжимо оцінювати свою присутність в регіоні».

Президент Порошенко в інтерв'ю німецькій газеті Bild, опублікованому у четвер, висловив сподівання, що країни-члени НАТО «готові перемістити військово-морські кораблі до Азовського моря, щоб допомогти Україні і забезпечити безпеку».

кремль різко засудив звернення Порошенка.

Про доцільність збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні говорив в інтерв'ю Українській службі «Голосу Америки» директор американського Центру дипломатії Байдена та колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер.

«Я рішуче закликаю до розміщення сил НАТО на постійній основі, можливо, в порту Констанци в Румунії, де були б представлені причорноморські країни НАТО. А також, щоб кораблі інших країн-членів НАТО розміщувались в цьому порту на ротаційній основі», - наголосив він.

Однак, коментуючи можливість дій кораблів НАТО в Азовському морі, Карпентер відзначив, що, на відміну від Чорного моря, в Азовському морі також діє двостороння українсько-російська угода від 2003 року.

«Правила в Азовському морі врегульовуються двосторонньою угодою 2003 року між росією та Україною. Це трохи відрізняється і свобода мореплавства, наприклад для кораблів НАТО, трохи відрізняється в Азовському морі від Чорного моря. Азовське море також підпадає під конвенцію Монтро. Яка забезпечує деякий контроль та можливості кораблів з-поза регіону перебувати в Чорному морі», - наголосив експерт.

Він висловив переконання, що можливості для більшої співпраці в регіоні не вичерпані.

«Я глибоко переконаний, - наголосив експерт, - існує можливість для збільшення морської співпраці між союзниками НАТО у Чорному морі з залученням наших партнерів – Грузії та України, які також грають роль у безпеці регіону. Єдина країна в цьому регіоні, яка діє агресивно – це росія. Тому, міцніша оборона і стримування з боку союзників НАТО і більша співпраця з нашими партнерами, піде всім на користь», - зауважив він.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.