У НАТО відповіли Порошенку на заклик збільшити присутність у Чорноморському регіоні
- Подробиці
- Опубліковано 30.11.2018 16:53
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1384
НАТО заявило, що вже має потужну присутність в Чорноморському регіоні. Коментар було зроблено у відповідь на заклик президента Порошенка до членів альянсу надіслати бойові кораблі для деескалації в регіоні, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на АР.
Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що кораблі НАТО на робочій основі проводять патрулювання і навчання в Чорному морі і зазначила, що кораблі НАТО провели там 120 днів цього року, що більше, ніж 80 днів у 2017 році.
Вона наголосила, що низка країн-членів НАТО проводять патрулювання та спостереження в повітрі, а такі країни, як Болгарія, Румунія та Туреччина розмістили своє військове обладнання.
Лунгеску зазначила: «У Чорному морі вже є значна присутність НАТО і ми продовжимо оцінювати свою присутність в регіоні».
Президент Порошенко в інтерв'ю німецькій газеті Bild, опублікованому у четвер, висловив сподівання, що країни-члени НАТО «готові перемістити військово-морські кораблі до Азовського моря, щоб допомогти Україні і забезпечити безпеку».
кремль різко засудив звернення Порошенка.
Про доцільність збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні говорив в інтерв'ю Українській службі «Голосу Америки» директор американського Центру дипломатії Байдена та колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер.
«Я рішуче закликаю до розміщення сил НАТО на постійній основі, можливо, в порту Констанци в Румунії, де були б представлені причорноморські країни НАТО. А також, щоб кораблі інших країн-членів НАТО розміщувались в цьому порту на ротаційній основі», - наголосив він.
Однак, коментуючи можливість дій кораблів НАТО в Азовському морі, Карпентер відзначив, що, на відміну від Чорного моря, в Азовському морі також діє двостороння українсько-російська угода від 2003 року.
«Правила в Азовському морі врегульовуються двосторонньою угодою 2003 року між росією та Україною. Це трохи відрізняється і свобода мореплавства, наприклад для кораблів НАТО, трохи відрізняється в Азовському морі від Чорного моря. Азовське море також підпадає під конвенцію Монтро. Яка забезпечує деякий контроль та можливості кораблів з-поза регіону перебувати в Чорному морі», - наголосив експерт.
Він висловив переконання, що можливості для більшої співпраці в регіоні не вичерпані.
«Я глибоко переконаний, - наголосив експерт, - існує можливість для збільшення морської співпраці між союзниками НАТО у Чорному морі з залученням наших партнерів – Грузії та України, які також грають роль у безпеці регіону. Єдина країна в цьому регіоні, яка діє агресивно – це росія. Тому, міцніша оборона і стримування з боку союзників НАТО і більша співпраця з нашими партнерами, піде всім на користь», - зауважив він.
Фото АР
Також з цієї категорії...
Медведєв відвідає анексований «Артек»
25 мая 2014 г.
Остров Крым, или Да как...
23 июл. 2015 г.
Світ не повинен визнати виборів...
6 сент. 2016 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі