52 новоутворених виборчих округа викликають сумнівність в їх ефективності

cvk03 05 2012

 
28 квітня Центральна виборча комісія сформувала 225 постійних округів, відповідно, процес територіальної організації виборів завершено. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували межі кожного, в результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення 52 виборчих округів (20%). 


Частина округів сформована з необґрунтованим поділом територіальних громад між різними одиницями (27 округів, 12% випадків). Тобто, раніше місто чи район повністю входили до складу округу, а тепер: місто поділено між декількома, до округу зараховано мешканців ближніх сіл та селищ. Дана конфігурація є нетрадиційною для ряду громад і завідомо розбиває електоральні групи за ознакою місця проживання. Інша категорія – утворення анклавів, територій, які належать до одного округу, але оточені громадами, що перебувають у складі іншого. Такі ситуації ОПОРА прослідкувала у 7 новоутворених округах (3,1% від загальної кількості). В результаті транспортування виборчої документації та іншого роду логістика буде пролягати через територію іншого округу. 18 округів (8%) утворені невдало з географічної точки зору. За рахунок переформатування вони втратили компактність, а їх територію розтягнуто до незручних для організації виборів масштабів. Наприклад, виборчий округ № 60 з центром у місті Волноваха тепер об’єднує 5 сільських районів, а його загальна територія становить 6251 км?.

Окрему увагу ОПОРА звернула на округи, нові межі яких позитивно чи негативно впливатимуть на кампанії кандидатів, що вже проводять агітаційну діяльність. Так, 19 виборчих округів або 8,4 % від їх загальної кількості утворені в конфігурації, яка допомагатиме чи заважатиме оптимальним результатам кампанії кандидатів, повідомляє прес-служба ГМ ОПОРА.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.