Чи забезпечить новоутворена міжвідомча робоча група Кабміну відкритість виборів?

kmu vibori

 
Громадськість позитивно оцінює будь-які заходи влади щодо забезпечення публічності та відкритості виборів, в тому числі - створення Кабінетом Міністрів України від 16 липня спеціальної міжвідомчої робочої групи (Постанова КМУ №633). Однак, викликає занепокоєння спосіб реалізації задекларованих намірів, зокрема, не конкретно сформульовані завдання групи, повідомляє прес-служба ГМ ОПОРА.


Зокрема, не зрозуміло, який саме зміст вкладають ініціатори Постанови у завдання «сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади у забезпеченні ними публічності та відкритості під час проведення виборів». Повноваження групи несумісно широкі з огляду на задекларовані цілі групи та її статус як «тимчасового консультативного органу КМУ». Робоча група може отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань. Крім того, група може залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також незалежних експертів.

ОПОРА відзначає, що українське законодавство покладає на Центральну виборчу комісію першочерговий обов’язок забезпечувати публічність і відкритість виборчого процесу. Тому необхідна інформація повинна надходити в розпорядження та оприлюднюватися саме ЦВК. Не зрозуміло, яку додаткову інформацію розраховує отримувати Уряд від місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій і з якою метою та в який спосіб відбуватиметься залучення до участі в групі представників цих структур? За відсутності чітко виписаних завдань і повноважень Робочої групи, існує загроза прихованого адміністративного втручання у хід виборчого процесу з боку центральних органів державної влади.

ОПОРА звертає увагу на очевидну невідповідність між офіційними повноваженнями окремих членів робочої групи та формальним завданням, яке на них покладено. Так, очолюватиме групу віце-прем’єр міністр України, Міністр інфраструктури Борис Колесніков. Нагадаємо, що Мінінфраструктури України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, туризму, діяльності курортів, метрополітенів, дорожнього господарства, забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів. Не зрозуміло, яким чином керівник цього міністерства в межах своїх безпосередніх повноважень може сприяти публічності виборчого процесу.

Теж саме стосується участі в групі іншого віце-прем’єр міністра і Міністра соціального політики Сергія Тігіпка. Очолюваний ним орган є головним у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім'ї та дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну. Також залишається незрозумілим, в який саме спосіб голова Державної митної служби України може посприяти відкритості парламентських виборів.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Обидва випадки зафіксовано на Луганському напрямку. Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.