Екс-міністр юстиції закликав парламент відмовитись від мажоритарної системи виборів

onischuk20 02 2012

 
Парламентські вибори-2012 засвідчили небезпечність та шкідливість застосування в українських реаліях змішаної пропорційно-мажоритарної виборчої системи. До того ж, це визнали вже майже всі політичні сили, що брали участь у виборчій кампанії. 


Таку думку у розмові з журналістами висловив екс-міністр юстиції, президент Інститут правової політики Микола Оніщук.

Реалії парламентських виборів показали, що повернення до пропорційно-мажоритарної системи перевершили найнегативніші очікування експертів та політиків. Тотальний підкуп виборців, використання з цією метою не тільки приватних, а й бюджетних коштів у поєднанні з використанням адмінресурсу носило безпрецедентний характер.

По суті, легалізований через мажоритарну систему підкуп виборців веде не тільки до знецінення і спотворення політичних та ідеологічних цінностей, а й до ерозії масової свідомості. «Замість політичного розвитку нації відбувається її політична деградація та регрес. Тому парламентські вибори 2012 року мають стати останніми в новітній українській політичній історії, коли була застосована одіозна для України змішана пропорційно-мажоритарна система виборів», - закликає експерт.

Відтак, потреби розвитку політичної системи в Україні вимагають ухвалення Виборчого Кодексу з уніфікованими правилами проведення усіх видів виборів та запровадження, врешті-решт, пропорційної системи виборів з відкритими регіональними партійними списками, коли голосування відбувається за регіональні персоніфіковані списки кандидатів, висунутих політичними партіями, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.