США підозрюють «Лабораторію Касперського» у шпигунстві
- Подробиці
- Опубліковано 30.07.2017 10:49
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7039
Конгрес США цього тижня попросив 22 урядові агентства поділитися документами щодо московської кіберфірми «Лабораторія Касперського», заявивши, що її продукція може використовуватися для «негативних дій проти Сполучених Штатів», згідно з листами, які бачило інформагентство Reuters, повідомляє «Голос Америки».
Запити, зроблені в четвер комітетом Палати представників США з науки, космосу та технологій, є останнім ударом для антивірусної компанії, яка протистоїть звинуваченням посадових осіб Сполучених Штатів у тому, що вона може бути вразливою для впливу російського уряду.
Комітет звернувся до агентств із проханням надати всі документи та повідомлення про продукти «Лабораторії Касперського», починаючи з 1 січня 2013 року, включаючи будь-які внутрішні оцінки ризиків. Він також попросив про списки будь-яких систем, що використовують продукти «Касперського», а також назви будь-яких державних підрядників або субпідрядників у США, які це роблять.
«Касперський» неодноразово заперечував, що має зв'язки з будь-яким урядом і заявляє, що не допомагав би жодному уряду кібершпигунством. За словами компанії, немає ніяких доказів звинувачень, зроблених посадовими особами США.
Працівник комітету повідомив агентству Reuters, що це опитування є «першим кроком», та що залежно від його результатів може бути застосовано ще більше дій. Комітет попросив про відповіді до 11 серпня.
«Лабораторія Касперського», заснована в 1997 році і яка зараз налічує понад 400 мільйонів глобальних клієнтів, марно намагалася стати постачальником уряду США, одного з найбільших покупців кіберінструментів у світі.
Довготривалі підозри щодо компанії зросли в Сполучених Штатах, коли відносини між США та росією погіршилися після анексії Криму Росією в 2014 році і пізніше, коли американські спецслужби визначили, що росія втручалась у президентські вибори в 2016 році за допомогою кіберзасобів.
Американські спецслужби в травні вперше публічно висловлювали сумніви щодо безпеки продуктів «Касперського», хоча не пред’являли жодних конкретних доказів будь-яких правопорушень. Уряд переглядає, скільки агентств використовує програмне забезпечення «Лабораторії Касперського».
У червні адміністрація Трампа також зробила кроки, щоб видалити «Касперського» зі списку затверджених державних постачальників.
Законопроект про витрати на оборону, який перебуває на розгляді в Сенаті США, може заборонити Міністерству оборони використовувати продукцію «Касперського».
Будинок «Лабораторії Касперського» у москві Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Соцсеть «В Контакте» объявила войну...
16 нояб. 2012 г.

В Гааге открылся центр по...
12 янв. 2013 г.

Хакеры заразили вирусом компьютеры Macintosh...
20 февр. 2013 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Чи зможе подружка путіна Марін...
1 апр. 2025 г.

Ізраїль запропонував 40-денне перемир'я в...
1 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 1 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі