Тирасполь попросив Україну і Росію стабілізувати конфлікт з Кишиневом

pridnestrovie

 

Міністерство закордонних справ Придністров'я просить сприяння України і Росії в питанні стабілізації ситуації, що загострилася в зоні безпеки придністровського конфлікту.


Як повідомила сьогодні прес-служба зовнішньополітичного відомства невизнаної республіки, "про односторонні дії Молдови в цій зоні проінформовані український і російський посли в Молдавії".

У Тирасполі звернули увагу на те, що 18 жовтня 2013 члени Об'єднаної контрольної комісії ( ОКК ) від Придністров'я зафіксували установку молдавськими силовиками пункту міграційного контролю на трасі "Криуляни-Дубоссари" і початок будівництва бетонної споруди з правого боку греблі Дубассарською ГЕС. "22 жовтня співробітники молдавської поліції, які несуть службу на правій стороні греблі електростанції, без узгодження з ОКК висунули свій пост на 200-250 метрів по греблі в бік міста Дубоссари", - наголошується в заяві МЗС.

"Установка владою Молдови пунктів міграційного контролю на кордоні з Придністров'ям, п'ять з яких знаходиться безпосередньо в зоні безпеки, була здійснена без узгодження з ОКК", яка керує миротворчою операцією в регіоні. Крім того, в Бендерах "продовжує нелегітимну діяльність" відділення обліку та документування населення держпідприємства "Регістр" міністерства інформаційних технологій і зв'язку Молдови", - йдеться в документі зовнішньополітичного відомства. Як вважають в Тирасполі, ці кроки Кишинева "не сприяють збереженню стабільності та зміцненню атмосфери довіри" між двома берегами Дністра. Придністров'є залишає за собою право вжити до 1 грудня" адекватні заходи реагування, спрямовані на відновлення нормальної взаємодії в Зоні безпеки в рамках існуючих документів", наголошується в заяві.

У відносинах між Кишиневом і Тирасполем виникла напруженість після рішення Молдавії встановити за рекомендацією Євросоюзу міграційні пости на адміністративному кордоні з Придністров'ям.

Зі свого боку лідер Придністров'я Євген Шевчук звинуватив владу Молдови в будівництві повноцінного кордону по Дністру і затвердив закон про державний кордон та заходи щодо його захисту. Це викликало негативну реакцію в Кишиневі і призвело до пробуксовки переговорів з врегулювання конфлікту, повідомляє ІТАР-ТАСС.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 7 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.