«Північний потік-2» зближує Німеччину з Росією
- Подробиці
- Опубліковано 14.06.2016 16:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1594
Проект газопроводу «Північний потік-2», за допомогою якого планується поставка російського газу до Німеччини, є фактором, що зближає Берлін з Москвою. Такої думки дотримується глава турецького Інституту енергетичних ринків і політики (EPPEN) Волкан Оздемір, повідомляє турецьке інформагентство Анадолу.
У бесіді з агентством Волкан Оздемір зазначив, що побутують різні погляди щодо можливості застосування правової концепції Європейського союзу «Надбання спільноти» (Acquis communautaire) до проекту «Північний потік-2».
«Проект більше націлений на забезпечення політичних інтересів Росії, а серед країн ЄС є розбіжності щодо реалізації проекту», - сказав експерт.
Оздемір зазначив, що основною перешкодою на шляху реалізації проекту є розбіжності в інтересах країн: «Німеччина підтримує проект з торгового аспекту, а Росія ставиться до питання з політичної точки зору. Якщо проект буде здійснений, то з 2019 року Україна втратить статус країни-транзитера, і тоді Росія «поглине» Україну».
Глава EPPEN звернув увагу на позицію супротивників «Північного потоку-2» всередині ЄС.
Експерт упевнений, що з реалізацією даного проекту відносини Німеччини і Росії набудуть інтенсивнішого характеру. При цьому відносини з Туреччиною відійдуть задній план. Тому Анкара повинна разом з країнами Східної Європи докладати зусилля проти реалізації проекту.
Німеччина шукає економічну, а не політичну вигоду
Експерт американського університету Джона Хопкінса Гарет Дженкінс також вважає «Північний потік-2» суперечливою темою.
Він привернув увагу до того факту, що останнім часом зростають сумніви щодо даного проекту, і однією з причин цього є ситуація навколо України, а саме - анексія Криму з боку Росії.
«Політика ЄС, що проводиться під лідерством Німеччині, є причиною стурбованості інших країн - членів ЄС. Ухвалюючи рішення від імені ЄС, Німеччина не бере до уваги інтереси малих держав. Країни Східної Європи також перебувають у сумніві. Після налагодження транспортування природного газу в великих обсягах через північний маршрут, ці країни залишаться без захисту. У доповненні до всього цього, якщо Росія продовжить дотримуватися агресивної політики на Близькому Сході і в Україні, причин для сумнівів стане ще більше», - зазначив Дженкінс.
Нагадаємо, у вересні минулого було підписано угоду про проект будівництва двох газопроводів з обсягом постачання 55 млрд кубометрів з Росії до Німеччини.
Також з цієї категорії...

Нью-йоркский суд отложил вынесение приговора...
7 дек. 2012 г.

В Судане убиты семеро миротворцев
13 июл. 2013 г.

Ніколас Мадуро вирішив продавати бензин...
14 авг. 2018 г.
Набираючі популярність...

Чи почула влада тих, хто...
25 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
26 апр. 2025 г.

1110 москалів подохло минулої доби...
26 апр. 2025 г.
Останні новини
26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі25.04.2025 22:05
Черговий економічний рекорд у зростанні цін в Україні...25.04.2025 19:24
А що, війна - не для всіх турбота?25.04.2025 08:36
1170 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі