Черговий крок Лондона до ймовірного «жорсткого Брекзиту»
- Подробиці
- Опубліковано 09.02.2017 17:52
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1068
Палата громад британського парламенту з величезною перевагою голосів (494 - за, 122 - проти) ухвалила закон, який уповноважує уряд Терези Мей починати процедуру виходу Великої Британії з Європейського Союзу, повідомляє «Голос Америки».
Оскільки більшість відхилила усі пропоновані поправки, то у Великій Британії щораз гучніше говорять, що уряд готовий іти шляхом так званого «жорсткого Брекзиту» - тобто не лише припинення участі у політичних інституціях ЄС та відмову від європейського законодавства, але й вихід зі спільного ринку, митного союзу тощо.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавнього візиту прем’єр-міністра Терези Мей у Вашингтон заявив, що він завжди схвально відгукувався про «Брекзит». Лідер президентської кампанії у Франції Марін Ле Пен, яка очолює антиіммігрантську партію Національний фронт, обіцяє французам також провести референдум про вихід з ЄС і відмовитися від використання спільної європейської валюти.
«Жорсткий Брекзит» турбує багатьох британців, які голосували за вихід з ЄС, але сподівалися, що країна лише поверне собі головні політичні і законодавчі й торговельні повноваження, проте зможе зберегти тісні економічні зв’язки з партнерами на континенті й свободу перетину кордонів.
Перевагу у парламенті забезпечило те, що разом з урядовою Консервативною партією голосувати за закон закликав також лідер опозиційної Лейбористської партії. Понад 50 лейбористів ігнорували вимогу лідера і голосували проти.
З 20 лютого закон почне обговорювати Палата лордів, де опонентів Brexit більше, але верхня палата опинилися під потужним тиском закликів не йти проти волі британських виборців, висловленої на референдумі у червні минулого року.
Британські ЗМІ цитують неназваного представника уряду, який погрожує старовинній інституції розпуском, вказуючи, що члени Палати лордів успадковують свої місця або призначаються: «Якщо лорди не хочуть постати перед масовими закликами громадськості про скасування, то вони повинні зробити роботу, захистити демократію і схвалити законопроект».
У разі схвалення у верхній палаті королева має підписати закон 7 березня і Тереза Мей зможе виконати свої плани - подати заяву про вихід з ЄС до кінця березня.
Стаття 50-та Лісабонського договору ЄС передбачає 2 роки на переговори про умови припинення членства країни в організації.
Колишній посол Великої Британії в ЄС застерігав, що переговори можуть затягнутися на десятиліття.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Из-за забастовки бортпроводников Lufthansa в...
5 сент. 2012 г.
«Список Магнитского» оказался прямым вмешательством...
14 апр. 2013 г.
Туреччина стягує військову техніку на...
17 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...
Поліцейські Києва затримали групу наркодилерів,...
1 нояб. 2024 г.
Рашисти називають учасників «СВО» зайвими...
1 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
2 нояб. 2024 г.
Останні новини
02.11.2024 08:34
1270 москалів подохло минулої доби на українській землі01.11.2024 11:18
Збито 31 ворожий БпЛА та одну КАР Х-59/6901.11.2024 11:12
1460 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 1 листопада обговорив такі теми:
Коментарі