Черговий крок Лондона до ймовірного «жорсткого Брекзиту»
- Подробиці
- Опубліковано 09.02.2017 17:52
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1178
Палата громад британського парламенту з величезною перевагою голосів (494 - за, 122 - проти) ухвалила закон, який уповноважує уряд Терези Мей починати процедуру виходу Великої Британії з Європейського Союзу, повідомляє «Голос Америки».
Оскільки більшість відхилила усі пропоновані поправки, то у Великій Британії щораз гучніше говорять, що уряд готовий іти шляхом так званого «жорсткого Брекзиту» - тобто не лише припинення участі у політичних інституціях ЄС та відмову від європейського законодавства, але й вихід зі спільного ринку, митного союзу тощо.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавнього візиту прем’єр-міністра Терези Мей у Вашингтон заявив, що він завжди схвально відгукувався про «Брекзит». Лідер президентської кампанії у Франції Марін Ле Пен, яка очолює антиіммігрантську партію Національний фронт, обіцяє французам також провести референдум про вихід з ЄС і відмовитися від використання спільної європейської валюти.
«Жорсткий Брекзит» турбує багатьох британців, які голосували за вихід з ЄС, але сподівалися, що країна лише поверне собі головні політичні і законодавчі й торговельні повноваження, проте зможе зберегти тісні економічні зв’язки з партнерами на континенті й свободу перетину кордонів.
Перевагу у парламенті забезпечило те, що разом з урядовою Консервативною партією голосувати за закон закликав також лідер опозиційної Лейбористської партії. Понад 50 лейбористів ігнорували вимогу лідера і голосували проти.
З 20 лютого закон почне обговорювати Палата лордів, де опонентів Brexit більше, але верхня палата опинилися під потужним тиском закликів не йти проти волі британських виборців, висловленої на референдумі у червні минулого року.
Британські ЗМІ цитують неназваного представника уряду, який погрожує старовинній інституції розпуском, вказуючи, що члени Палати лордів успадковують свої місця або призначаються: «Якщо лорди не хочуть постати перед масовими закликами громадськості про скасування, то вони повинні зробити роботу, захистити демократію і схвалити законопроект».
У разі схвалення у верхній палаті королева має підписати закон 7 березня і Тереза Мей зможе виконати свої плани - подати заяву про вихід з ЄС до кінця березня.
Стаття 50-та Лісабонського договору ЄС передбачає 2 роки на переговори про умови припинення членства країни в організації.
Колишній посол Великої Британії в ЄС застерігав, що переговори можуть затягнутися на десятиліття.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Уго Чавес – опять президент
8 окт. 2012 г.

Более полумиллиона американцев потребовали прекратить...
29 июн. 2013 г.

Туреччина привела в боєготовність війська...
18 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...

Тимошенко судять за принципами «єнакіївської...
25 июн. 2012 г.

Біля Адміністрації Президента відсвяткували «кінець...
20 дек. 2012 г.

Якщо США не нададуть Україні...
3 июл. 2025 г.
Останні новини
03.07.2025 21:56
Цей рік будемо згадувати з полегшенням, що завершився03.07.2025 12:10
Знешкоджено 40 ворожих БпЛА03.07.2025 12:04
1000 кацапів подохла минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 3 липня обговорили наступні теми:
Коментарі