​Польща, Литва, Естонія та Болгарія тиснуть на Європейську комісію, аби та не поступалася монополії газрому

«Польща проти угоди між Європейською комісією та газпромом», – наголошує видання «Gazeta Polska Codziennie» і цитує слова заступника міністра енергії Міхала Куртика: «Ми розчаровані антимонопольним розслідуванням Європейської комісії проти газпрому». Крім Польщі, дії євросоюзних комісарів у справі російського концерну критикують Естонія та Литва, сумніви має також Болгарія, повідомляє «Польське радіо».


До 4 травня Європейська комісія збирала думки на тему пропозицій угоди з газпромом у справі антимонопольного слідства. Брюссель розпочав формальне слідство у справі нечесних бізнесових практик росіян у вересні 2012 року. Ще тоді Комісія звинуватила газпром, що той протиправно визначав ціни, ділив ринки і зловживав промисловою інфраструктурою.

Російський концерн пообіцяв вивільнити торгівлю своїм газом між клієнтами у Європі (реекспорт), а також наблизити ціни до рівня цін на європейських газових біржах. Тепер ЄК знайомиться з думками на цю тему країн-членів ЄС і згодом зробить наступні кроки. Завдяки можливій домовленості газпром уникне високого штрафу за зловживання на ринку Центрально-Східної Європи.

Тож, заступник міністра енергії Міхал Куртика висловив незгоду з тим, що газпром може й надалі використовувати свою монополію в регіоні. Естонці, литовці та болгари також побоюються, оскільки нинішня пропозиція не надає достатньої гарантії втілення у життя пункту про ринкову ціну газу. А секретаріат Енергетичного співтовариства рекомендує розширення обов’язкового застереження в контрактах з клієнтами у країнах, що є сторонами Трактату про Енергетичне співтовариство, йдеться, зокрема, про Україну, Молдову, Грузію, Сербію.

Фото polradio.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 25 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.