​Президент Зімбабве Роберт Муґабе подав у відставку, щоб уникнути імпічменту

Президент Зімбабве Роберт Муґабе подав у відставку незабаром після того, як парламент країни розпочав проти нього процедуру імпічменту, щоб покласти край його майже сорокарічному правлінню, повідомляє «Голос Америки».


Муґабе, якому 93 роки, не виявляв бажання залишити посаду навіть після того, як збройні сили країни перебрали контроль над державними установами, а законодавці розпочали процес імпічменту.

Радісні відзначення почалися негайно після того, як спікер парламенту Джейкоб Муденда повідомив про відставку президента і припинив процедуру імпічменту.

Несподівана відставка сталася в час, коли суперницькі еліти країни з правлячої партії почали суперечки про те, хто замінить Муґабе на посаді, а не в результаті народних протестів проти його правління.

Збройні сили Зімбабве встановили фактичний контроль над країною після того, як Муґабе усунув віце-президента Еммерсона Мнангагву і дав зрозуміти, що призначить свою дружину на посаду віце-президента після того, як цього місяця він усунув з посади популярного військового героя.

Як передбачається, посаду президента займе Мнангагва, колишній начальник сил безпеки, відомий як «крокодил».

Роберт Муґабе. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.