​Ер-Ріяд не змінив політику після вбивства Джемаля Кашікчи

У Саудівській Аравії нічого не змінилося після вбивства відомого журналіста Джемаля Кашікчи (Хашогі - ред.), пише The Washington Post. Видання зазначає, що на це вказує той факт, що після скарги Ер-Ріяда компанія Netflix зняла з ефіру епізод комедійного шоу, в якому критикують наслідного принца Мухаммеда бін Салмана через смерть журналіста Джемаля Кашікчи і кризи в Ємені, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Netflix закрила доступ до епізоду сатиричного телешоу «Патріотичний акт з Хасаном Мінхаджем» (Patriot Act with Hasan Minhaj), призначеного для трансляції в Саудівській Аравії, після скарги влади королівства.

В епізоді, який викликав невдоволення Ер-Ріяда, ведучий шоу Хасан Мінхадж критикує наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана через вбивство журналіста Джемаля Кашікчи, переслідувань громадських активістів та війні в Ємені.

«Netflix з повагою ставиться до принципу свободи самовираження у творчості, але на підставі юридичної вимоги ми змушені відмовитися від трансляції даного епізоду в Саудівській Аравії», - йдеться в заяві компанії.

У той же час Хасан Мінхадж заявив, що вбивство оглядача The Washington Post зруйнувало образ реформатора, який закріпився за кронпринцом. «Я думаю, що він насправді не реформатор», - сказав телеведучий.

«Настав час переглянути відносини з Саудівською Аравією. Я говорю про це як мусульманин і американець», - додав Мінхадж.

Рішення Netflix викликало різку критику з боку світової громадськості і правозахисних організацій. «Заяви Netflix про підтримку творчої свободи нічого не значать, якщо компанія підпорядковується вимогам урядовців, які не визнають права своїх громадян на свободу - ні культурну, ні політичну», - сказала представник Human Rights Watch Сара Лія Уїтсон, коментуючи інцидент у своєму Twitter.

Відомий саудівський журналіст Джемаль Кашікчи, який активно співпрацював з Washington Post, був убитий другого жовтня 2018 року в приміщенні генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

Генпрокуратура Туреччини за підсумками розслідування дійшла висновку, що журналіст став жертвою спланованого вбивства. Кашікчи задушили відразу після того, як він увійшов в будівлю дипмісії.

Після вбивства тіло Кашікчи було розчленоване і знищено. Туреччина виступає за організацію в Стамбулі судового процесу у справі Кашікчи і закликала Ер-Ріяд видати осіб, причетних до вбивства журналіста.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.