Повінь у Лівії викликала розбіжності між сходом та заходом країни
- Подробиці
- Опубліковано 29.09.2023 17:17
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2701
Сильна повінь, що обрушилася на Лівію 10 вересня, сприяла наведенню «гуманітарного мосту» між заходом і сходом країни, але водночас спровокувала «таємні політичні перегони» між центральним урядом у Тріполі і адміністрацією, що діє в Тобруку, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».
Слідом за стихійним лихом до міста Дерна та інших постраждалих від катастрофи регіонів почала надходити допомога із заходу Лівії. Це стало чудовим прикладом народної солідарності на тлі політичного розколу, що існує в країні.
Проте стихійне лихо не змогло об'єднати уряд Усами Хаммада, призначений Палатою представників на сході, та міжнародно визнаний Уряд національної єдності (УНЄ) у Тріполі на чолі з Абдулхамідом Дібейбе.
Навпаки, в умовах кризи, викликаної повінню, між цими урядами почалося «негласне змагання» через кошти на відновлення зруйнованих повінню районів і навіть розподіл допомоги для постраждалих, яка надійшла з більш ніж 20 країн.
Більшість міжнародної допомоги надається через міжнародно визнаний уряд у Тріполі. Матеріальні та людські ресурси дають уряду Дібейбе перевагу в доставці допомоги постраждалим від стихійного лиха і таким чином дозволяють отримати легітимність у регіонах, що знаходяться поза його контролем.
З іншого боку, уряд на сході, який контролює разом із вірними Халіфі Хафтару озброєними формуваннями Дерну та інші міста сходу, робить кроки, які затримують або ускладнюють доставку допомоги із заходу країни.
Уряд на сході також намагається заповнити нестачу фінансових ресурсів. У цьому контексті уряд закликав провести 10 жовтня міжнародну конференцію з відновлення районів у Дерні, які найбільше постраждали від повені.
На заході Лівії витлумачили ці дії як «спробу уряду без міжнародного визнання здобути політичні вигоди».
Політичний розкол підірвав надання допомоги постраждалим від повені лівійцям. 18 вересня в Дерні пройшла масова акція протесту проти ситуації, що склалася.
Демонстранти вимагали якнайшвидшого відновлення міста за допомогою міжнародних організацій та компанії притягнення до відповідальності винних у надмірній кількості загиблих під час повені.
Прогнозувати вплив катастрофи на політичну ситуацію в Лівії на даному етапі нелегко, але в майбутньому тиск з боку громадськості з метою покласти край політичному розколу може посилитися. Це пов'язано з тим, що відновлення постраждалих від повені районів може йти бажаними темпами лише за наявності єдності у керівництві країни.
Фото aa.com.tr
Також з цієї категорії...
Убийцу техасского пастора приговорили к...
20 окт. 2012 г.
Конголезские повстанцы пригрозили обстрелять Миссию...
18 нояб. 2012 г.
Более полумиллиона американцев потребовали прекратить...
29 июн. 2013 г.
Набираючі популярність...
«План перемоги» - обманка?
17 окт. 2024 г.
За тиждень до виборів Гарріс...
31 окт. 2024 г.
Зеленський заявив у Закарпатті, що...
31 окт. 2024 г.
Останні новини
31.10.2024 10:11
Збито 17 ворожих БпЛА та 2 керовані авіаційні ракети31.10.2024 10:05
1310 москалів подохло минулої доби на українській землі30.10.2024 08:56
Збито 33 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі й військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 31 жовтня розповів про наступні актуальні події:
Коментарі