Країни Північної групи заявили про готовність і надалі надавати Україні всебічну підтримку
- Подробиці
- Опубліковано 24.05.2024 08:44
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3136
Країни Північної групи мають намір і надалі надавати Україні довгострокову та всебічну підтримку для досягнення стратегічної мети країни – членства у НАТО та ЄС. Про це йдеться у заяві, поширеній за підсумками зустрічі міністрів оборони країн Північної групи (Естонія, Литва, Латвія, Данія, Фінляндія, ФРН, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція та Великобританія) у місті Паланга у Литві у четвер, 23 травня.
Як повідомляє прес-служба оборонного відомства Литви, міністри оборони дванадцяти європейських країн та їхні представники обговорили ситуацію з безпекою в регіонах Балтійського моря та Північної Атлантики, тему підтримки України, а також порядок денний саміту НАТО у Вашингтоні.
Учасники зустрічі одноголосно погодилися, що всі країни Північної групи об'єднує «загальна загроза – росія», тож необхідно зміцнювати колективну оборону.
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас зазначив, що країни Північної групи зобов'язалися продовжувати докладати зусиль і прагнути того, щоб Україна змогла захистити свій суверенітет і запобігти «російській агресії» в майбутньому.
Глава відомства наголосив на значущості практичної співпраці у сфері кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури Балтійського моря.
У спільній заяві за підсумками зустрічі йдеться, що країни Північної групи на майбутньому саміті у Вашингтоні підтвердять зобов'язання зробити свій внесок у колективне стримування та захист Північноатлантичного Альянсу.
«Як Європейські союзники продовжують брати на себе велику відповідальність за безпеку та оборону в Європі та сприяти справедливому розподілу тягаря всередині Північноатлантичного Альянсу. Ми наголошуємо на важливості тісної співпраці НАТО та ЄС», - йдеться в тексті заяви.
У країнах Північної групи усвідомлюють, що забезпечення оборонних планів вимагатиме від них витрат щонайменше 2 відсотків ВВП, зазначено у тексті.
Учасники зустрічі підтвердили готовність швидко усунути критичні недоліки та виступити за швидке виконання вимог, що випливають із планів оборони, щоб забезпечити справедливий розподіл тягаря між союзниками.
Країни Північної групи також мають намір представити на Вашингтонському саміті пакет заходів з комплексної протиповітряної та протиракетної оборони з огляду на її важливу роль у забезпеченні надійного стримування та колективної оборони.
«Визнаємо, що безпека Індо-Тихоокеанського та Євроатлантичного регіонів взаємопов'язана. Віддані розвитку діалогу та співпраці у сфері безпеки з нашими партнерами-однодумцями в Індо-Тихоокеанському регіоні», - наголошено в документі.
Північна група (Group North) – формат під керівництвом Великобританії, створений у 2012 році. У ньому беруть участь 12 країн: Велика Британія, три країни Балтії, п'ять країн Північної Європи, Польща, Нідерланди та Німеччина. Група діє як консультативний форум з питань європейської безпеки, співпраці НАТО-ЄС та інших актуальних для регіону тем.
Учасники Group North. Фото з відкритих джерел
Також з цієї категорії...

Во втором туре президентских дебатов...
14 окт. 2012 г.

Самолет ВВС Бразилии разбился неподалеку...
12 авг. 2013 г.

Від терористів звільнено ще три...
29 окт. 2016 г.
Набираючі популярність...

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.

Чи хоче Трамп слабшого долара...
22 апр. 2025 г.

Поліція Києва встановлює обставини події,...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі