Міністр оборони Китаю хоче добитися переговорів, які вважає єдиним вирішенням конфліктів, таких як війни в Україні та Газі
- Подробиці
- Опубліковано 13.09.2024 22:01
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1425
Міністр оборони Китаю Донг Цзюнь заявив 13 вересня, виступаючи на міжнародному військовому форумі в Пекіні, що «переговори» є єдиним вирішенням конфліктів, таких як війни в Україні та Газі.
«Єдиним виходом для розв'язання таких гарячих проблем, як криза в Україні та ізраїльсько-палестинський конфлікт, є просування миру та переговорів», - зазначив Донг на церемонії відкриття триденного форуму Сяншань, де зібралися понад 500 делегатів з близько 90 країн та міжнародних організацій, включно з представниками США, росії, Німеччини, Ірану, Пакистану, Сінгапуру тощо, повідомляє Голос Америки.
«У війнах і конфліктах немає переможців, а конфронтація нікуди не веде», — сказав Донг. Темою цьогорічного форуму є «Сприяння миру заради спільного майбутнього».
«Що гостріший конфлікт, то більше ми не можемо відмовитися від діалогу та консультацій. Кінець будь-якого конфлікту - це примирення», - додав він, закликавши всі країни сприяти «мирному розвитку та інклюзивному управлінню».
Він підсумував: «Чим раніше мі сядемо за перемовини, тим швидше прийде мир в гарячих точках».
Китай намагається представити себе як відповідальну й нейтральну сторону на світовій арені, зокрема у міжнародних конфліктах, й прагне бути посередником у їх розв’язанні. Стосовно війн в Україні та Газі, Китай намагається представити себе більш нейтральним гравцем, ніж Сполучені Штати, зазначає AFP.
Утім, високопоставлені офіційні особи США та Європейського Союзу, включно з президентом США Джо Байденом та держсекретарем Ентоні Блінкеном, неодноразово звинувачували Пекін у підтримці російської війни в Україні шляхом масштабного постачання москві товарів і технологій, зокрема електронних компонентів, необхідних для виробництва зброї.
Президент України Володимир Зеленський своєю чергою днями зазначив в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles, що вважає китайсько-бразильську пропозицію щодо завершення війни в Україні «деструктивною», адже вона, зокрема, не передбачає виведення російських військ з території України в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року.
На додаток, Китай та росія продовжують поглиблювати свою співпрацю. Так, президент Китаю Сі Цзіньпін прийняв запрошення поїхати наступного місяця до росії для участі в саміті БРІКС.
За словами міністра закордонних справ Китаю Вана Ї, зустріч Сі Цзіньпіна з путіним «розвине стратегічне обговорення». Ван Ї також запевнив, що між путіним і Сі «існує потужна взаємодовіра та глибока дружба».
Що стосується форуму Сяншань, то він відбувається на тлі загального покращення комунікації між військовими США та Китаю, попри продовження напруженості у відносинах між двома країнами.
Форум Сяншань в Пекіні, 13 вересня. Фото Reuters
Також з цієї категорії...
В Эстонии приняли закон о...
4 июн. 2012 г.
Турецкие истребители стали ежедневными нарушителями...
5 сент. 2013 г.
Війська режиму Асада перекрили стратегічно...
10 июл. 2016 г.
Набираючі популярність...
Офіс президента допомагатиме путіну фінансувати...
11 сент. 2024 г.
Більшість депутатів від «Слуг» -...
14 сент. 2024 г.
На зустрічі у Рамштайні Зеленський...
5 окт. 2024 г.
Останні новини
05.10.2024 19:08
СБУ проводить безпекові заходи у Сумах05.10.2024 09:43
Збито три ударні БпЛА ворога05.10.2024 09:35
1280 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:
Коментарі