Від КМДА вимагають оприлюднити деталі надання Києву 12 млрд грн. для будівництво метро на Троєщину

metro troeschina

 
«УДАР» вимагає оприлюднити деталі надання Києву 12 млрд грн. на будівництво гілки метро на Троєщину від «Внешекономбанку Росії», заявила заступник голови депутатської фракції «УДАР» у Київраді Наталія Новак, коментуючи підписання меморандуму про співпрацю між КМДА та «Внешекономбанком».


«Безумовно, метро на Троєщину вкрай потрібне Києву», говорить депутат, «однак мова йде про дуже велику суму коштів, що складає фактично 75% річного бюджету Києва, і нас цікавить, на яких умовах будуть надані ці кошти».

«Як відомо, будівництво метро є більше соціальним проектом і не передбачає швидкої окупності. Саме тому китайські та японські інвестори, залученням яких раніше хвалилося КМДА, так і не почали вкладати кошти в його будівництво».

Тепер же кошти хоче надавати «Внешекономбанк», структура, що не має  банківської ліцензії, а головою наглядової ради якої є прем’єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв. При цьому всі деталі даної угоди залишаються закритими для громадськості.

"Якщо мова йде про кредит, то влада повинна оприлюднити дані, на яких умовах він буде наданий. Усі ми пам’ятаємо, як Черновецький взяв 750 млн. грн. під 40% річних, за яке місто довго розплачувалося або влазило в нові борги, зокрема, закладаючи київські театри".

"Також незрозуміло, за рахунок чого буде віддаватися такий великий кредит, адже ситуація з боргом Києва - катастрофічна. Внутрішній борг Києва на кінець 2011 року склав 12,5 мільярдів гривень, що фактично наближається до цілого бюджету столиці. За даними рейтингового агентства «Standard & Poor's», в 2011 році загальний борг Києва перевищив 80% поточних доходів.

При цьому влада найближчим часом збирається випустити облігації, за рахунок яких позичити ще 3,5 млрд. грн. Бюджет міста, який і без цього не виконується, такого навантаження не витримає", - впевнена Новак.

Якщо ж мова йде про надання коштів на інших умовах – киянам теж потрібно їх знати, ще до підписання кінцевої угоди. Дуже не хотілось, щоб КМДА за прикладом Черновецького заклала рештки комунального майна чи земельні ділянки, якими місто потім не зможе розпоряджатися.

Прикметно, що уряд Москви має намір поспостерігати, як складеться у Києва співпраця з «Зовнішекономбанком» при будівництві метро, перш ніж впровадити подібну схему партнерства в Москві. Тобто над киянами пропонують поставити експеримент вартістю 12 млрд.грн, за які потрібно буде щось віддати, адже мало віриться, що російський банк вирішив зайнятись благодійністю, повідомляють у прес-службі партії «УДАР».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.