НАБУ підозрює членів НКРЕ у змові для затвердження «Роттердам плюс»
- Подробиці
- Опубліковано 07.08.2017 21:01
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2558
Національного антикорупційного бюро (НАБУ) підозрює главу і членів Національної комісії регулювання енергетики в змові з енергогенеруючими компаніями при затвердженні формули по визначенню оптової ціни електроенергії, яка відома як Роттердам +. Про це йдеться у визначеннях Солом'янського районного суду Києва від 10 липня, повідомляє liga.net.
НАБУ направило до суду ряд клопотань, якими просило допустити детективів до банківських документів Центренерго і Дніпроенерго для перевірки обґрунтованості затвердження формули Роттердам +.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що голова і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам +) забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок», - йдеться в ухвалі суду.
Суд відхилив всі клопотання НАБУ.
Бюро проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКУ, які в 2016 році прийняли постанову № 289 «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії» (формула Роттердам +).
На думку слідчих, це призвело до економічно необґрунтованого збільшення ціни покупки електроенергії ДП Енергоринок у енергогенеруючих компаній.
НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКУ, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній, на виконання злочинних домовленостей, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.
«Це дозволило генеруючим компаніям теплових електростанцій отримати надприбутки з виробництва та подальшого продажу електричної енергії в Оптовий ринок електроенергії, а споживачі е/е безпідставно понесли витрати на її покупку», - йдеться в ухвалі суду.
Як повідомлялося, в березні 2016 року НКРЕКУ затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, по якій ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Згідно з цією методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну».
Голова НКРЕКУ Дмитро Вовк. Фото liga.net
Також з цієї категорії...

Артур Палатний закликає Кабмін не...
16 мар. 2015 г.

Как Петр Алексеевич себе порт...
3 авг. 2017 г.

Про борги українців і не...
13 февр. 2019 г.
Набираючі популярність...

Пару слов о фехтовальном бое...
28 июл. 2023 г.

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

А що, війна - не...
25 апр. 2025 г.
Останні новини
26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі25.04.2025 22:05
Черговий економічний рекорд у зростанні цін в Україні...25.04.2025 19:24
А що, війна - не для всіх турбота?25.04.2025 08:36
1170 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі