​Відновлення українського ринку: які бізнеси і некомерційні організації з’являються у 2023 році

Перше півріччя 2023 року показало оптимістичну картину українського ринку в частині створення нового бізнесу та некомерційних організацій. На цьому «пейзажі» з’являються нові суб’єкти, отже можна припустити, що юридичні особи та ФОП конструктивно налаштовані щодо національної економіки. Конкретні показники та тенденції новостворених компаній, ФОПів та некомерційних організацій в Україні вивчили за допомогою аналітичного інструменту YC.Market та показали результати дослідження у цій статті.

Перше півріччя 2023 року показало, що стабільні реєстрації українських юридичних осіб та ФОПів відновилися до рівня, який був до 24 лютого 2022 року. А саме, з 1.01. до 30.06.2023 включно зареєстровано:

17 991 юридична особа,
135 402 ФОП.

Порівняно з першим півріччям 2022 року, це більше на 12 % юросіб та 45 % ФОПів.

Найактивніші регіони

Юридичні особи та ФОПи реєструються в усіх областях нашої країни навіть попри військові дії.

На карті-ілюстрації показана кількість юридичних осіб та ФОП, зареєстрованих у першому півріччі 2023 року у різних областях. Найбільше реєстрацій — у столиці.

Топ 5 регіонів, у яких були зареєстровані нові юридичні особи та ФОП з січня до червня 2023 року включно:

1. Київ (місто) — 24941, або 16,3 % від загальної кількості реєстрацій.
2. Дніпропетровська область — 13480, або 8,8 % реєстрацій.
3. Львівська область — 11673, або 7,6 % реєстрацій.
4. Київська область — 11216, або 7,3 % реєстрацій.
5. Одеська область — 10534, або 6,9 % реєстрацій.

Які галузі економіки розвиваються найбільше?

Щодо вибору сфери діяльності, бачимо збереження тенденцій 2022 року.

Найбільше — тобто майже 20 % юридичних осіб — вказали як основний вид діяльності розділ КВЕД 46: «Оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами». Нагадаємо, що цей розділ включає оптову торгівлю за власний рахунок або на основі контракту (комісійна торгівля) як на внутрішньому оптовому ринку, так і на зовнішньому ринку (імпорт/експорт).

Цікаво, що друге і третє місця за кількістю реєстрацій посіли некомерційні організації. Це відповідно розділ КВЕД 94: «Діяльність громадських організацій» (11,7 %) і розділ КВЕД 88: «Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання» (9,9 %).

Наразі частка некомерційних організацій серед усіх зареєстрованих юридичних осіб складає 30 %.

Серед комерційних організаційно-правових форм, окрім вже згаданої оптової торгівлі (№1), до Топ 5 увійшли такі сфери:

2. Операції з нерухомим майном (7,5 % нових бізнесів).
3. Наземний і трубопровідний транспорт (5,5 %).
4. Будівництво будівель (5,5 %).
5. Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами (5,5 %).

Щодо нових ФОПів, то у перші пів року 2023 більшість з них (а саме 39092 ФОП або 28,87 %) обрали для себе діяльність за напрямом «Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами».

Друга за популярністю сфера діяльності для ФОП наразі — «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність» (12065 ФОП або 8,91 % від загальної кількості зареєстрованих за звітний період).

Як знайти новостворених контрагентів в Україні

Юридичні особи та ФОПи при реєстрації мають зазначати свої контактні дані. Але не всі, зареєстровані у першому півріччі 2023, дотрималися цього. Зокрема, частина юридичних осіб та ФОПів не вказали свої адреси email, сайти або принаймні телефонні номери для зв’язку. Детальніше — на інфографіці:

Юридичні особи


ФОП

Як можна побачити на діаграмах, дуже незначна частина юридичних осіб та ФОПів мають веб-сайти. Телефон, як не дивно, теж вказують не всі. Отож, комунікація з такими контрагентами може ускладнитися.

Однак саме комунікація та інформованість — важливі важелі для успіху на ринку. Особливо для нових гравців, що зацікавлені у пошуку клієнтів, постачальників, партнерів тощо. В інструменті YC.Market ця задача вирішена за допомогою автоматичного моніторингу. Після активації цієї функції клієнти YC.Market отримують щоденні сповіщення про новостворені компанії та ФОП.

Висновки

Кількість зареєстрованих за півроку 2023 в Україні юридичних осіб та ФОП зросла порівняно з відповідним періодом 2022 року. Кількість нових гравців на національному ринку розподілена по регіонах незалежно від близькості до фронту, серед лідерів є центральні, південні, західні області та столиця.

Звіт по реєстрації нових компаній, ФОПів та некомерційних організацій, підготовлений за допомогою аналітичного інструмента YC.Market, можна вважати оптимістичним і ефективно застосовувати в роботі разом з іншими інструментами YouControl.

Джерело: YouControl

Фото blog.youcontrol.market



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.