​На місцях аварій «Північних потоків» шведське слідство знайшло сліди вибухівки

На місці вибухів на газопроводах системи «Північний потік» виявили «сторонні предмети» та сліди вибухівки. Про це 18 листопада заявила служба державної безпеки Швеції. Учасники розслідування підтвердили, що на газопроводах системи «Північний потік» відбулася серйозна диверсія, йдеться у повідомленні відомства. Крім того, під час огляду місця події було задокументовано сам район та великі пошкодження газопроводів внаслідок вибухів, повідомляє «Голос Америки».


Обидві труби «Північного потоку-1» та одна з труб «Північного потоку-2» були виведені з ладу наприкінці вересня. Моніторингові служби прилеглих країн зафіксували сейсмічну активність у районі аварії, що дозволило припустити факт вибухів. «Північний потік-1» був основною магістраллю постачання російського газу до Німеччини, звідки він розподілявся далі країнами Євросоюзу. «Північний потік-2» був побудований також для експорту російського природного газу в Європу, але через напад росії на Україну не був введений в експлуатацію.

На момент аварії постачання газу до Європи по «Північному потоку-1» також було припинене «Газпромом», чиє керівництво послалося на технічні причини.

Російська влада вважає, що в аварії зацікавлені США та їхні союзники. мзс росії повідомило, що москва не визнаватиме результатів розслідування європейських країн, якщо в ньому не братимуть участі російські фахівці. Президент росії володимир путін назвав подію терактом і заявив, що за ним стоїть «диверсія англосаксів».

Європейські країни також вважають за аварію результа диверсії. Однак, за даними Wall Street Journal, багато осіб, причетних до розслідування, підозрюють, що за ймовірною диверсією може стояти сама росія. Вони вважають, що, залишивши неушкодженою одну нитку «Північного потоку-2», москва хоче змусити владу Німеччини сертифікувати роботу газопроводу.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.