Унікальні винаходи Леонардо да Вінчі вже в Києві
- Подробиці
- Опубліковано 29.05.2013 16:30
-
Автор: Юлія Валова, Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 5485
Нарешті кияни дочекались відкриття довгоочікуваної та унікальної виставки "Геній да Вінчі", яка вже декілька років подорожує світом та відбулася у понад сорока містах світу, серед яких Ванкувер, Мадрид, Сан-Франциско, Сінгапур, Сан-Паулу, Сантьяго, Москва. Відвідувачам виставки, яка нараховує 200 експонатів, відкриються таємниці безмежної та масштабної творчості генія епохи італійського Ренесансу - Леонардо ді сер ПьєродаВінчи.
«Я образив Господа Бога і людство. Оскільки мої роботи не досягли тієї досконалості, до якої я прагнув». Це — останні слова Леонардо да Вінчі перед смертю. Вмістивши їх на стенді виставки «Геній да Вінчі», якими, власне, розпочинається експозиція, організатори проекту ніби закинули наживку відвідувачам: мовляв, ану пройдіть далі, подивіться на винаходи і твори цього надзвичайно самокритичного скромника, який був не лише видатним художником, як переконані більшість із його нащадків, а й винахідником, філософом, анатомом, архітектором, інженером, музикантом...
Першу частину виставки віддали науково-технічним досягненням Да Вінчі: понад 60 механічних апаратів, створених на основі розшифрованих таємних записів і креслень, дійсно справляють враження. Окремі споруджені у натуральний розмір, а частину з них навіть можна випробувати у дії. Тут і прилад для вимірювання вологи в атмосфері, і прилади, що визначають напрямок i силу вітру, дельтаплан, театральне обладнання, дзеркальна кімната, макет крила, яке могло б бути реквізитом у театрі, кулемет, автомобіль, підводний човен.
До речі, сконструювавши по кресленнях «машини» Леонардо да Вінчі, дослідники довели, що саме йому належать «авторські права» на парашут, вертоліт, акваланг, кулемет, автомобіль і масу інших механізмів, без яких неможливо уявити сучасну цивілізацію. Так, прообразом сучасного танка став розроблений генієм XV століття важкий фургон, обкований бронею і озброєний з усіх боків гарматами.
В окремому просторі представлені факсиміле і репродукції найвідоміших картин Леонардо — «Мадонна в скелях», «Благовіщення», «Дама з горностаєм»... Оригінали цих робіт, що зберігаються у різних музеях всього світу, на виставці «Геній да Вінчі» представлені, як копії хітів світового живопису в оригінальних розмірах та кольорах. Крім того тут експонуються збільшені анатомічні ілюстрації, начерки до «Битви під Ангіарі» і тривимірне інтерактивне виконання «Таємної вечері», «Вітрувіанської людини» та скульптури «Кінь Сфорца». Сучасні технології дозволяють по-новому подивитися на ці шедеври.
Але топ об’єктом цього багатогранного доробку Леонардо да Вінчі є, зрозуміло, бездоганна та дивовижна «Мона Ліза». Найзагадковішій роботі да Вінчі на виставці присвячено одразу декілька залів, бо картину показано в деталях, збільшених у кілька разів. Розділ «Секрети Мони Лізи» є результатом скрупульозної праці французького інженера Паскаля Котте. Впродовж багатьох років він вивчав картину «Мона Ліза» та досліджував методи її консервації. Зрештою, захоплення підштовхнуло пана Паскаля до винаходу 240-мегапіксельної мультиспектральної фотокамери: в основі — інфрачервона технологія та інтенсивне освітлення для сканування картини і віртуального зняття одного за одним шарів нанесеного за століття лаку.
За допомогою цієї фотокамери Котте вдалося розкрити первісний вигляд і оригінальні кольори щойно закінченої «Мони Лізи». І навіть більше — побачити записані елементи, реставрацію і спроби консервації картини — аж до ідентифікації окремих використаних пігментів.
І наостанок, відвідувачі зможуть переглянути чотири короткометражні презентації: 3D–версій картини «Мона Ліза», фрески «Таємна вечеря», ілюстрації «Вітрувіанська людина» та найамбіційнішого проекту Леонардо да Вінчі — скульптури «Кінь Сфорца», оригінал якої так і не дійшов до наших днів.
Виставка «Геній да Вінчі» в Національному комплексі «Олімпійський» працюватиме з 26 квітня до 14 липня.
Юлія ВАЛОВА, «Конфлікти і закони»
Також з цієї категорії...
Проти кримінальної групи осіб, які...
9 февр. 2012 г.
Віталій Кличко вважає, що парламентська...
7 февр. 2013 г.
Застройка парка Киото пахнет международным...
16 окт. 2013 г.
Набираючі популярність...
Поліція оголосила підозру організатору афери,...
16 дек. 2024 г.
В ООН ухвалили резолюцію про...
18 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі