Дізнавачі поліції Києва запобігли незаконному продажу рідкісних артефактів IV-V століття
- Подробиці
- Опубліковано 30.01.2025 21:56
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1885
Серед унікальних знахідок, які намагались продати на аукціоні – фрагменти чоловічого браслету та ременю, а також срібна фібула. Вказані прикраси були ознакою найвищого статусу часів Великого переселення народів й належали знаті варварських королівств. Нині об’єкти культурної спадщини світового значення, яких не має у жодному музею світу, будуть передані до Національного музею історії України, повідомляє Нацполіція Києва.
Запобігти продажу археологічних знахідок, що мають виняткову історичну та культурну цінність, вдалось у взаємодії із фахівцями провідного історичного музею країни. Представники закладу на сайті для колекціонерів відслідкували оголошення про продаж рідкісних артефактів - фрагмент браслету та золочене закінчення ременю у вигляді голови хижого птаха із вставкою з гранату.
За словами дізнавача Шевченківського управління поліції Олександра Секрета, ці унікальні вироби датовані IV-V століттям та належали знаті варварських королівств в часи Великого переселення народів, зокрема їх географія відноситься до Північної, Середньої та Східної Європи:
«Справжні скарби, аналогів яким по теперішній час нема ніде у світі, мешканка Кіровоградської області намагалась продати за безцінь. Крім того, ми встановили факт продажу іншим продавцем срібної фібули — рідкісної застібки для одягу, декорованої складними ювелірними техніками, що одночасно слугувала прикрасою для її власника. Всі рідкісні артефакти ми вилучили».
Наразі поліцейські призначили мистецтвознавчу експертизу для підтвердження автентичності та культурної цінності вилучених виробів. Після завершення експертизи артефакти будуть передані до Національного музею історії України для їх подальшого зберігання та вивчення.
Досудове розслідування здійснюється за ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України - Незаконне привласнення особою чужого майна скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність.
Нагадаємо громадянам, культурні та історичні цінності не можуть бути предметами продажу та колекціонування приватними особами. Їх місце в Музейному фонді України.
Фото kyiv.npu.gov.ua
Також з цієї категорії...

Київська транспортна прокуратура повертає набережні...
20 апр. 2012 г.

Прокуратура відсудила у забудовника 3...
9 авг. 2013 г.

Кличко та Томбіньскі обговорили проведення...
4 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...

У Києві силовики затримали чергових...
16 апр. 2025 г.

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.

У Києві затримали двох братів...
18 апр. 2025 г.
Останні новини
21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі