Венеціанська комісія надасть експертну оцінку законопроекту Януковича щодо незалежності суддів

uzurpatsiya

 
Лідери трьох фракцій: «УДАРу» Віталій Кличко, «Батьківщини» Арсеній Яценюк та «Свободи» Олег Тягнибок просять Венеціанську комісію дати характеристику підготовленим Адміністрацією Президента змінам до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів. Відповідне звернення за підписами лідерів трьох фракцій надіслано на адресу Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії). Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі «УДАРу».


У зверненні зазначається, що аналіз законопроекту дає підстави говорити про те, що запропоновані зміни не тільки не розв'яжуть існуючої проблеми незалежності суддів, а навпаки - законсервують її, а у певних аспектах навіть посилять залежність суддів.

Законопроект передбачає надати повноваження Президенту України призначати на посаду судді безстроково на підставі та згідно з поданням Вищої ради юстиції та усунути парламент від процесу обрання суддів. «Усунення Верховної Ради від процесу формування суддівського корпусу відповідно до пропонованих змін фактично означатиме усунення українського народу від управління державою у частині добору суддівського корпусу.

Це не тільки перерозподіл владних повноважень, а й порушення балансу розподілу влади, а саме, принципу поділу влади - одного з базових засад конституційного ладу України. Руйнування конституційної системи «стримувань і противаг» (а саме так потрібно розглядати спробу позбавлення Верховної Ради України повноважень призначати суддів) - це посягання на основи конституційного ладу України», - наголошують Кличко, Яценюк та Тягнибок.

Крім того, переконані лідери трьох фракцій, наділення Президента правом призначати суддів на посади та звільняти їх з посад, а також здійснювати переведення суддів з одного суду до іншого, істотно посилить вплив глави держави на судову владу та зробить її ще більш залежною.

В опозиції переконані, що доцільно було б надати повноваження виключно з'їзду суддів та парламенту формувати Вищу раду юстиції. При цьому, призначення на посади членів Вищої ради юстиції з числа кандидатур суддів у відставці дозволило б зменшити корупційну складову при формуванні цього органу, - зазначається в зверненні.

Лідери трьох опозиційних фракцій також наголошують на тому, що запропоновані зміни не вирішують мети щодо деполітизації процесу формування суддівського корпусу, а створюють передумови для подальшої узурпації влади. Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок зауважують, що про посилення політичного впливу виконавчої влади на судову свідчать численні резонансні рішення протягом останнього часу.

В зверненні зазначається, що підготовка змін до Конституції відбувається з порушенням принципу гласності, і тому є підстави вважати, що ці зміни мають на меті не реформування судової влади, а фактичну узурпацію виконавчої та судової влади в одних руках - Президента України.

«Враховуючи вищевикладене, просимо Європейську комісію «За демократію через право» (Венеціанську комісію) дати об'єктивну характеристику в частині експертної оцінки проекту Закону України «Про внесення змін і доповнень до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів», підготовленого Адміністрацією Президента України, оскільки під благими намірами удосконалення судової системи фактично криється банальна спроба узурпації влади, злиття виконавчої та судової влади», - йдеться у зверненні Кличка, Яценюка та Тягнибока.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Над Капітолієм США пішов дим. За інформацією агенції Reuters, будівлю було заблоковано, закриті всі входи і виходи через «зовнішні загрози безпеки»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.