Маніпуляції влади в Україні змушують МВФ звертатися до громадськості - Андерс Аслунд
- Подробиці
- Опубліковано 21.02.2018 13:47
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1382
«Вважаю, дуже добре, що МВФ чітко і публічно заявив свою позицію», - так Андерс Аслунд прокоментував нещодавню публічну заяву Міжнародного валютного фонду стосовно України, в якій було викладено рекомендації з реформ.
Експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council відзначив в інтерв’ю журналістці Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко, що «як правило, МВФ радше спілкується з урядом, аніж з громадськістю».
«Думаю, що їх спонукало до такої позиції усвідомлення того, що влада неодноразово невірно подавала їх погляди і вони не хочуть пережити це знову, тому вони звертаються до громадськості», - зауважив він.
Серед прикладів невірного інформування, Аслунд назвав випадок в Давосі.
«10 січня Рон Ван Роден, голова місії МВФ, надіслав дуже чіткий лист голові адміністрації президента Ігорю Райніну, а після зустрічі президента Порошенка з Крістін Лаґард в Давосі просочилась інформація, немов, вона не знала про лист. Очевидно, що це - неправда», - наголосив аналітик.
«Серед вимог, які наводить МВФ, звичайно, одна є набагато більш важливою за все інше – це створення незалежного антикорупційного суду», - переконаний аналітик.
«Після початку судової реформи стало очевидним, що Україні потрібен один гарний суд, який справді працює. Це – надзвичайно важливо. За відсутності дієвого суду, українці виводять кошти на близько 5 відсотків ВВП щороку і Україна не отримує відповідних коштів у вигляді прямих закордонних інвестицій, адже інвестувати – небезпечно. Це – ключовий момент для економічного та соціального розвитку України», - зазначає аналітик.
Все ж Аслунд переконаний, що Україна має великі шанси отримати п’ятий транш МВФ.
Шанси на перемогу в питанні антикорупційного суду – значні, стверджує експерт.
«В уряді та парламенті є велика кількість людей, які розуміють (важливість реформи - Г.А.), тому, думаю, у нас є великі шанси перемогти», - наголосив він.
А от відсутність програми МВФ, на думку аналітика, може спричинити значну девальвацію в Україні.
«Україна, наразі, має близько 18 мільярдів доларів міжнародних резервів і, вважаю, їй потрібно щонайменше 15 мільярдів доларів, щоб утримувати певну валютну стабільність. Україна може розмістити 2-3 мільярди доларів євробондів, можливо, на ринку цього року, і, ймовірно, отримати ще 1 мільярд доларів.
Однак, цього не достатньо. Україну очікують виплати у 7 мільярдів доларів цього року, наскільки нам відомо. Можливо, трохи більше. І якщо Україна не матиме достатніх резервів, ми можемо побачити значну девальвацію», - зазначив Андерс Аслунд.
Андерс Аслунд. Фото VOA
Також з цієї категорії...
Экономический кризис: приметы и характеристики
28 июн. 2009 г.
Міністр закордонних справ Польщі порівняв...
27 июн. 2013 г.
Україна розпочинає процес виходу з...
19 мар. 2014 г.
Набираючі популярність...
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі