Рішення КС про незаконне збагачення шкодить подоланню корупції і може негативно вплинути на міжнародну підтримку України
- Подробиці
- Опубліковано 06.03.2019 09:31
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1087
Рішення Конституційного суду України про скасування відповідальності за незаконне збагачення в Кримінальному кодексі ставить під загрозу міжнародну допомогу та підтримку Україні, зокрема від МВФ, заявив голова Комісії з питань безпеки та співпраці в Європі (Гельсінська комісія США) конгресмен США Елсі Гастінґс.
«Я з глибоким розчаруванням дізнався про рішення Конституційного суду України скасувати положення про незаконне збагачення», - йдеться в заяві Гарстінґса у відповідь на запит Української служби «Голосу Америки».
Американський законодавець переконаний, що це рішення шкодить подоланню корупції і може негативно вплинути на міжнародну підтримку України. «Це рішення руйнує важку роботу, що проводиться в Україні, щоб приборкати інституційну корупцію і продовжити процес реформ. Це також ставить під загрозу міжнародну допомогу та підтримку Україні, зокрема, з МВФ», - йдеться в заяві.
Значною поразкою у боротьбі з корупцією в Україні назвали скасування відповідальності за незаконне збагачення також і посли країн Великої сімки в Україні та Світовий банк.
Постанова поставила під загрозу завершення десятків розслідувань та кримінальних переслідувань за незаконне збагачення, підкреслюють посадовці в спільній заяві, розміщеній в соцмережах.
Вони закликали Україну поновити відповідальність за незаконне збагачення і знайти спосіб відновити розслідування.
Дипломати також відзначили, що в міжнародній практиці все більше застосовується кримінальна відповідальність за незаконне збагачення. «Незаконне збагачення – не новий злочин. Ще у 2010 році понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення і відтоді багато інших юрисдикцій включили цей злочин до свого кримінального законодавства. Суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність», - йдеться в заяві.
Європейський Союз приєднався до заяви, зазначивши, що ЄС є частиною Великої сімки.
Елсі Гастінґс. Фото АР
Також з цієї категорії...

За рейтингом демократії Україна опинилась...
16 янв. 2013 г.

Путин обманывает Украину, обещая мир...
27 нояб. 2014 г.

Макрон пригрозив путіну втручанням Франції,...
29 мая 2017 г.
Набираючі популярність...

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Мита Трампа спричиняють ринковий хаос,...
4 апр. 2025 г.

Китай запровадив додаткові мита в...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі