Рішення КС про незаконне збагачення шкодить подоланню корупції і може негативно вплинути на міжнародну підтримку України
- Подробности
- Опубликовано 06.03.2019 09:31
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 689
Рішення Конституційного суду України про скасування відповідальності за незаконне збагачення в Кримінальному кодексі ставить під загрозу міжнародну допомогу та підтримку Україні, зокрема від МВФ, заявив голова Комісії з питань безпеки та співпраці в Європі (Гельсінська комісія США) конгресмен США Елсі Гастінґс.
«Я з глибоким розчаруванням дізнався про рішення Конституційного суду України скасувати положення про незаконне збагачення», - йдеться в заяві Гарстінґса у відповідь на запит Української служби «Голосу Америки».
Американський законодавець переконаний, що це рішення шкодить подоланню корупції і може негативно вплинути на міжнародну підтримку України. «Це рішення руйнує важку роботу, що проводиться в Україні, щоб приборкати інституційну корупцію і продовжити процес реформ. Це також ставить під загрозу міжнародну допомогу та підтримку Україні, зокрема, з МВФ», - йдеться в заяві.
Значною поразкою у боротьбі з корупцією в Україні назвали скасування відповідальності за незаконне збагачення також і посли країн Великої сімки в Україні та Світовий банк.
Постанова поставила під загрозу завершення десятків розслідувань та кримінальних переслідувань за незаконне збагачення, підкреслюють посадовці в спільній заяві, розміщеній в соцмережах.
Вони закликали Україну поновити відповідальність за незаконне збагачення і знайти спосіб відновити розслідування.
Дипломати також відзначили, що в міжнародній практиці все більше застосовується кримінальна відповідальність за незаконне збагачення. «Незаконне збагачення – не новий злочин. Ще у 2010 році понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення і відтоді багато інших юрисдикцій включили цей злочин до свого кримінального законодавства. Суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність», - йдеться в заяві.
Європейський Союз приєднався до заяви, зазначивши, що ЄС є частиною Великої сімки.
Елсі Гастінґс. Фото АР
Также из этой категории...

З резиденції президента Молдови знято...
27 дек. 2016 г.

Трамп-молодший знав про зусилля москви...
11 июля 2017 г.

Франція і Британія можуть приєднатись...
12 апр. 2018 г.
Набирающие популярность...

«Внутрішній тероризм» - ФБР класифікувало...
03 марта 2021 г.

Українцю в Польщі пред'явили 232...
03 марта 2021 г.

В ОАСК оскаржують призначення Володимира...
03 марта 2021 г.
Последние новости
03.03.2021 16:29
Пленарне засідання Верховної Ради України 3 березня 2021 року03.03.2021 13:46
Новий пакет військової допомоги США Україні - подробиці03.03.2021 13:30
Зачем нужны реформы03.03.2021 11:30
У Києві ювенальні поліцейські викрили організатора наркопритонуПентагон у понеділок оголосив про новий пакет допомоги Україні на суму $125 млн. Решта – $150 млн, виділених конгресом, нададуть пізніше
Комментарии