​Фірташ відмежувався від фінансування пошуків компромату на Байдена

Український олігарх Дмитро Фірташ, який зараз перебуває в Австрії, в той час як США домагаються його екстрадиції за обвинуваченнями у розкраданні бюджетних грошей й хабарництві, заявив, що не має інформації стосовно Байденів і не фінансував її пошук.


Про це олігарх-утікач розповів в коментарі The New York Times, пише «Голос Америки».

«Хочу сказати одне, - заявив Фірташ виданню. – Я не маю інформації, я нікого не фінансував, хто міг би збирати таку інформацію, і з мого боку великою помилкою було б, якби я вирішив долучитись до цієї битви».

Зусилля особистого юриста президента США Дональда Трампа Руді Джуліані у пошуку негативної інформації на одного з основних політичних опонентів Трампа – колишнього віце-президента США Джо Байдена - опинились в центрі розслідування, яке проводять комітети Палати представників США в рамках процедури імпічменту президента.

Фігура Фірташа привернула до себе увагу в ключі цих розслідувань після повідомлень про його спілкування з Джуліані.

Один з партнерів Джуліані заявив NYT, що пропонував олігарху допомогти вирішити його проблеми з Міністерством юстиції США, якщо він найме двох юристів, які співпрацювали з Джуліані над отриманням компромату, пише видання.

Фірташ повідомив NYT, що така пропозиція надійшла наприкінці червня, коли він зустрівся з партнерами Джуліані Левом Парнасом та Ігорем Фруманом. Юрист Парнаса Джозеф Бонді підтвердив цю інформацію виданню і додав, що його клієнт зустрівся за вказівкою Джуліані з Фірташем і закликав олігарха допомогти з компрометуючою інформацією «в рамках можливого вирішення питання його екстрадиції».

«Вони сказали: «Ми можемо Вам допомогти і пропонуємо гарних юристів у Вашингтоні, які можуть Вас представляти і допомогти поінформувати Міністерство юстиції США», - згадує Фірташ в інтерв'ю.

Стосунки Фірташа та пов'язаних з Трампом юристів Вікторії Тонсінг та Джозефа Дідженови викликали обговорення про те, що український олігарх міг відігравати певну роль у фінансуванні кампанії Джуліані.

«Без мого бажання і прагнення, - заявив Фірташ виданню, - мене втягнули до цієї внутрішньої суперечки в США». Однак, за його словами, він сплатив 1,2 мільйона доларів новим юристам, пише видання.

Кампанія Джуліані, «як видається, спрацьовувала, - пише The New York Times і український президент Петро Порошенко намірювався оголосити про розслідування, яких прагнув пан Джуліані, однак, в той час Порошенка на посаді замінив Володимир Зеленський, комік та новачок в політиці, який примусив Джуліані шукати до себе доступ. Через два дні Парнас та Фруман полетіли до Тель-Авіва на зустріч з Коломойським, в якому вбачали патрона Зеленського».

Коломойський скептично поставився до Парнаса і Фрумана.

Коломойський заявив виданню, що Парнас не приховував, що допомагав Фірташу в його справі. Однак, наполягає Коломойський, ні Парнас, ні Фруман не говорили з ним про власні проблеми з законом Коломойського у США, дії якого з відмивання грошей є предметом розслідування.

«Якби вони сказали, - заявив Коломойський виданню, - я б сказав: «Подивимось на Фірташа і потренуймось на його справі. Коли він повернеться і все буде добре – я стану вашим наступним клієнтом».

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.