Посольство США, екс-генсек НАТО та президентка Естонії відреагували на удари бойовиків на Донбасі
- Подробиці
- Опубліковано 19.02.2020 20:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1645
Як повідомляв штаб ООС, 18 лютого позиції ЗСУ були атаковані в районі населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське та Хутір Вільний Луганської області. Посольство США в Україні закликало росію дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань. Таким чином американське дипломатичне представництво відреагувало на бій, який відбувся зранку 18 лютого в Луганській області, повідомляє «Голос Америки».
«Ми глибоко стурбовані сьогоднішніми повідомленнями про ескалацію конфлікту на Донбасі та наполегливо закликаємо росію дотримуватись своїх Мінських та Нормандських зобов’язань», – заявили в посольстві.
Представник України в Європейському союзі Микола Точицький заявив, що закликав партнерів у ЄС відреагувати на ескалацію конфлікту на Донбасі.
Подію прокоментував і колишній генсек НАТО, нині лобіст Андерс Фог Расмуссен.
«Підтримувані росією повстанці у Донбасі пішли на ескалацію, яка викликає занепокоєння. Цілями атаки стали численні позиції, використовувалась зброя, заборонена Мінськими угодами. Цю агресію мають засудити США та ЄС, і путін має зрозуміти, що єдиний шлях до кращих відносин між Заходом та росією пролягає через Україну».
Президентка Естонії Керсті Кальюлайд також заявила, що напади з боку «підтримуваних росією сил» мають бути засуджені міжнародною спільнотою.
«Україна бореться у гарячій війні посеред Європи. Війні цінностей та принципів. Ми маємо разом підтримати Україну», - заявила Кальюлайд.
Зранку 18 лютого штаб української воєнної Операції об’єднаних сил повідомив, що бойовики атакували позиції української армії у районі населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське та Хутір Вільний. За даними Генштабу, один український військовий загинув, троє отримали поранення, ще двоє – контузію.
Бойовики підтримуваного росією угруповання «ЛНР» звинувачують українську армію в спробі наблизитися до їхніх позицій й подальшому артилерійському обстрілі.
У коментарі «Українській Правді» колишній військовий Андрій Римарук розповів, що бойовики спробували захопити територію, яка раніше перебувала у сірій зоні, а пізніша була зайнята ЗСУ, «щоб контролювати всі дії ворога, який регулярно з того напрямку обстрілював наші позиції, а українські війська періодично несли втрати».
«У січні військові ЗСУ неспішно зайшли на цю позицію, облаштувалися на ній. І ось півтора місяця потому ворог вирішив захопити «Баню», оскільки ті, хто її зайняв, мають перевагу», - розповів Римарук «Українській Правді».
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000–13 200 людей.
Золоте, 2 листопада 2019 року. Фото Радіо Свобода
Також з цієї категорії...
Аргентинского диктатора приговорили к пожизненному...
12 мар. 2013 г.
Сингапур: история и итог 60-ти...
18 мая 2015 г.
Маккейн прокоментував ідею Трампа про...
9 июн. 2018 г.
Набираючі популярність...
Політичний фронт у Києві?
23 янв. 2025 г.
«Ми віримо і сподіваємось врешті...
23 янв. 2025 г.
ЄС проголосив домовлятися з Трампом,...
23 янв. 2025 г.
Останні новини
23.01.2025 14:57
Політичний фронт у Києві?23.01.2025 10:28
1340 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:
Коментарі