​Білий дім, Державний департамент і Сенат США назвали вибори у Білорусі «невільними і несправедливими»

Стурбованість президентськими виборами у Білорусі висловили Адміністрація президента США, Державний Департамент США та голова Комітету Сенату з міжнародних відносин.


«Ми спостерігаємо за ситуацією і глибоко стурбовані президентськими виборами у Білорусі», - заявила у понеділок, 10 серпня, прес-секретар Білого дому Кейлі Макенані, повідомляє «Голос Америки».

«Суворі обмеження доступу кандидатів до виборів, заборона незалежних місцевих спостерігачів на виборчих дільницях, залякування опозиційних кандидатів, затримання мирних протестувальників та журналістів затьмарили цей процес. Ми закликаємо уряд Білорусі поважати право на мирні зібрання і утриматись від використання сили» - додала прес-секретар президента США.

Державний департамент США, у свою чергу, оприлюднив заяву Держсекретаря Майка Помпео, де президентські вибори у Білорусі названі «невільними і несправедливими».

«Сполучені Штати глибоко стурбовані тим, як 9 серпня були проведені вибори у Білорусі, які були невільні і несправедливі. Ми жалкуємо, що спостерігачі ОБСЄ не отримали вчасно запрошення для моніторингу процесу голосування. Вільні, чесні та конкурентні вибори є основою влади та легітимності всіх урядів», – мовиться у документі.

«Ми рішуче засуджуємо нинішнє насильство проти протестувальників та ув'язнення прихильників опозиції, а також блокування інтернету, щоб перешкодити народу Білорусі поширювати інформацію про вибори та демонстрації», - йдеться у заяві Державного секретаря США.

Державний департамент закликав уряд Білорусі поважати право білоруського народу на участь у мирних протестах, утриматись від використання сили та звільнити всіх «несправедливо ув'язнених».

«Як друзі Білорусі, ми підтримуємо незалежність та суверенітет Білорусі та незалежність країни, так само як і прагнення народу Білорусі до демократичного процвітаючого майбутнього».

Голова комітету Сенату США з міжнародних відносин Джим Ріш закликав президента Білорусі припинити насильство в країні щодо протестувальників.

«Те, що президент Лукашенко вирішив відповісти своїй опозиції та протестувальникам насильством та репресіями, є немислимо. Пан Лукашенко повинен дозволити справедливий підрахунок вчорашнього голосування та відступити, якщо (як свідчать повідомлення) він не був переобраний демократичним шляхом», - заявив сенатор-республіканець Джим Ріш.

«Він також повинен негайно припинити придушення засобів масової інформації, відключення Інтернету, арешти та насильство над тими, хто прагне іншого шляху для Білорусі. Мирна передача влади є важливою для майбутнього Білорусі та її суверенітету», - мовиться у заяві голови сенатського Комітету з міжнародних відносин.

Майк Помпео. Фото AP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 13 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.