​Чи може президент Трамп оголосити помилування учасникам штурму Капітолію?

Після штурму Капітолію у США деякі експерти задають питання, чи може президент Трамп оголосити про «масове помилування» для усіх причетних до подій 6 січня? За словами експертів, немає жодної юридичної перешкоди для такого помилування, утім рішення Дональда Трампа може бути сприйняте неоднозначно, адже наразі розслідується смерть у Капітолії поліцейського, якого, за попередніми даними, забили до смерті учасники штурму, пише «Голос Америки».


«Він (президент - ред.) може помилувати будь-яке правопорушення проти Сполучених Штатів, включно з федеральними злочинами, які вони напевне вчинили, - розповідає професор права Мічиганського Університету Браян Калт. - Думаю, оголошення цим людям помилування погіршило б ситуацію, не покращило».

Попри широкі повноваження оголошувати помилування щодо федеральних злочинів, глава держави не може вплинути на процес імпічменту. Президент також не має повноважень на помилування у випадку вчинення злочину на рівні штату.

Штурм приміщення Конгресу здійснений у столиці на федеральній землі, то ж це федеральний злочин, який президент може помилувати, - пояснює особливості законодавства професор Калт.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.